1Partner: poolik maja on mõtet konserveerida

Kui on ette näha, et maja ehitamiseks vahendeid ei jätku ning pank laenu juurde ei anna siis kõige mõistlikum oleks hetkel konkreetselt selle objektiga mitte midagi teha, ütles 1Partner Kinnisvara tegevjuht Martin Vahter ehitusuudised.net-le.

Kui on valminud juba vundament siis ka selle puhul ei ole investeeringud suured võrreldes tervikhoone maksumusega ning projekt tasuks koheselt seisma panna, märkis ta. „Kui aga valminud on juba müürid ja vahelaed jm sarnane siis selleks, et tulevast kahjumit minimeerida tasuks hoonekarp sulgeda. Konstruktsioonide kaitsmiseks ilmastikukahjustuste eest tuleks katus katta kasvõi odava rullmaterjaliga, sulgeda akna- ja ukseavad vineeriga jne,“ ütles Vahter.

Ta lisas, et kui aga valminud on veelgi rohkem hoonest siis tasuks mõelda juba sissekolimisele. Kuigi hoone on osaliselt valmimata tasuks kasutusele võtta need pinnad mis on juba valminud. Viimane eeldab aga seda, et vabanetakse eelmisest elukohast kas seda müües või kui elati üüripinnal siis vabanetakse üürimaksest.

Viimasele olukorrale on lahenduseks ka müük, sest kui hoonekarp on valminud, kuid puudu on ainult siseviimistlus on see juba mõne ostja jaoks atraktiivne, eriti nende jaoks, kes soovivad siseviimistlust oma maitse järgi kujundada, osutas ta.

 

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed