• 20.02.09, 10:44
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

USA hakkab laenuga hätta jäänuid toetama

USA president Barack Obama asus võitlusse laenude hapnemisega: peaaegu 9 miljoni hüpoteeklaenu võtnud USA perekonna laenud võidakse valitsuse toel refinantseerida, kirjutab ekspresskinnisvara.ee.
Abi on kavas anda inimestele, kelle laenu toel hangitud kinnisvara väärtus on langenud. Päästerõnga saab kuni 5 miljonit koduomanikku, kes veel makseid teevad, kuid ei kvalifitseeru kinnisvara hinnalanguse tõttu laenu tavapärasele refinantseerimisele – neile antakse abi kinnisvaralaene garanteerivate riigistatud ettevõtete Fannie Mae ja Freddie Maci kaudu, vahendab Ärileht.
Veel 4 miljonit hüpoteeklaenu võtjat, keda ähvardab kinnisvara sundmüük, võivad valitsuse toel oma laenumakseid vähendada, rahandusministeeriumi toel vaadatakse nende laenulepingud ümber.
Finantsturud reageerisid kavale siiski skeptiliselt. USA börsidel kaubeldavate aktsiate hinnad langesid, sest ametlikud andmed näitasid, et uusi maju hakati jaanuaris ehitama 17 protsendi võrra vähem kui aasta varem ning ka ehituslube on vähem välja antud, kirjutab Bloomberg.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Kava maksumuseks on kuni 275 miljardit dollarit.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 02.09.25, 16:14
Kaabli kvaliteet ei ole silmaga nähtav, aga tagajärjed võivad olla valusad
Saaremaa ettevõte OÜ Feizerton, mille kaubamärk Feirol on Eestis juba tuttav nii professionaalidele kui ka tavakasutajatele, on tegelenud enam kui 20 aastat kaablitoodete ja elektritarvikute arenduse, tootmise ja müügiga. Ettevõtte juhi Jüri Lemberi sõnul on neil turul omas nišis tugev positsioon, kuid samas on soov üha enam jõuda otse nii ehitusobjektidele kui ka lõpptarbijateni.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele