Idavirulaste kommunaalvõlad on hakanud kasvama

Majavalitsejad märgivad, et kommunaalmaksete, eriti soojustariifi tõusu ning töötuse kasvu tõttu on paljudel korteriomanikel tekkinud makseraskused, vahendab Eesti Päevaleht.

Ahtme Maja direktor Veera Leonova, kelle hallata on paljud Puru majad, ütles, et viimasel ajal on korteriomanikelt laekuvad kommunaalteenuste maksed vähenenud 20 protsenti, kirjutas Põhjarannik.

Kohtla-Järvel üheksat maja haldav Vladimir Vladimirov rääkis, et mullu novembris polnud täielikult makstud vaid ühe maja soojusarve, detsembris kolme, jaanuaris aga juba nelja maja oma.

Enamiku summast üritab ta siiski maksta majaelanike ühistest laekumistest, ent kui inimesed ei hakka ka edaspidi maksma, võivad paisuvad võlasummad maja kütteta jätta.

Hinnates praegust olukorda arvete tasumisega, märgivad nii ?S Kohtla-Järve Soojus, kes kütab Ahtme linnaosa ja Jõhvit, kui ka VKG Energia, kes varustab soojusega Järve linnaosa, et üldiselt pole see veel halvenenud, kuid tööpuuduse kasvu tõttu on võimalik, et kuu või paari pärast halveneb elanikkonna maksevõime tunduvalt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed