Veebruarist aprillini saavad nelja Lõuna-Eesti maakonna vanade palkehitiste omanikud küsida konsultatsiooni oma vana palkhoone seisundi hindamiseks ja hoone kordategemiseks.
Maaleht kirjutab, et ettevõtmise eesmärgiks on aidata kaasa traditsioonilise taluarhitektuuri heaperemehelikule arendamisele ja algupärase välimuse säilitamisele.
Projekti käigus käib MTÜ Vanaajamaja meeskond välitöödel, hindab hoone seisukorda ja koostab kirjaliku eksperthinnangu koos soovitustega hoone taastamistööde järjekorra, hädavajalikkuse ja materjalide osas. Eraldi tähelepanu all rehielamud, mille kohta täidetud inventeerimisankeete kasutatakse Eesti Vabaõhumuuseumis maa-arhitektuuri andmebaasi koostamisel.
Samuti on oodatud info kogenud ehitusmeistrite kohta, kes tegelevad käsitsi palkmajade ehituse või taastamisega, maakivi-, vundamendi-, savi- vm traditsiooniliste ehitustöödega ning sooviksid liituda MTÜ Vanaajamaja käsitöömeistrite andmebaasiga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
2008. aastal viis MTÜ Vanaajamaja sarnase projekti läbi Põlvamaal, mille käigus sai konsultatsiooni 80 Põlvamaa talu. Ettevõtmist toetab Põlva Maavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Projekti partneriteks on Eesti Vabaõhumuuseum, Põlva Maavalitsus, MTÜ Seto Käsitüü Kogo ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia.
Seotud lood
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC
Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.