30. jaanuar 2009
Jaga lugu:

Palkehitiste taastamiseks pakutakse konsultatsiooni

Veebruarist aprillini saavad nelja Lõuna-Eesti maakonna vanade palkehitiste omanikud küsida konsultatsiooni oma vana palkhoone seisundi hindamiseks ja hoone kordategemiseks.

Maaleht kirjutab, et ettevõtmise eesmärgiks on aidata kaasa traditsioonilise taluarhitektuuri heaperemehelikule arendamisele ja algupärase välimuse säilitamisele.

 Projekti käigus käib MTÜ Vanaajamaja meeskond välitöödel, hindab hoone seisukorda ja koostab kirjaliku eksperthinnangu koos soovitustega hoone taastamistööde järjekorra, hädavajalikkuse ja materjalide osas. Eraldi tähelepanu all rehielamud, mille kohta täidetud inventeerimisankeete kasutatakse Eesti Vabaõhumuuseumis maa-arhitektuuri andmebaasi koostamisel.

Samuti on oodatud info kogenud ehitusmeistrite kohta, kes tegelevad käsitsi palkmajade ehituse või taastamisega, maakivi-, vundamendi-, savi- vm traditsiooniliste ehitustöödega ning sooviksid liituda MTÜ Vanaajamaja käsitöömeistrite andmebaasiga.

 2008. aastal viis MTÜ Vanaajamaja sarnase projekti läbi Põlvamaal, mille käigus sai konsultatsiooni 80 Põlvamaa talu. Ettevõtmist toetab Põlva Maavalitsus ja Hasartmängumaksu Nõukogu. Projekti partneriteks on Eesti Vabaõhumuuseum, Põlva Maavalitsus, MTÜ Seto Käsitüü Kogo ja TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee