Äärelinna bürood jäävad pooltühjaks

Kuna olemasolev pakkumismaht ületab hetkel oluliselt nõudlust, siis on uutest äärelinna lisandunud büroopindadest ligi kolmandik kuni pooled käesoleval hetkel vakantsed, vahendab Arco Vara värske turuülevaade.

2008. aastaks on aktiivne arendustegevus vaibunud. Kui 2007. aastaI väljastati Harjumaal ehituslube ca 235 000 m² uue kontoripinna ehitamiseks, siis käesoleva aasta esimese kolme kvartali seisuga on ehituslube väljastatud kokku vaid ca 79 000 m² kontoripinna ehitamiseks.

Kuigi ehituslubadel märgitud mahu realiseerumine vältab teatud aja ning ei pruugi 100% realiseeruda, siis on käesoleva aasta jooksul Tallinnas valminud ja veel valmimas mitmeid uusi kontorihooneid, mis on oluliselt suurendanud pakkumist selles turusegmendis.

Tulenevalt oluliselt suurenenud pakkumismahus, halvenenud majandustingimuste, kõrgenenud laenuintresside ja suurenenud tururiskide tõttu on mitmed planeeritud büroopindade arendused praeguse hetke seisuga külmutatud.

Kuivõrd käesoleva aastaga on peamiselt äärelinna piirkonda pakkumisse tulnud üsna arvestatav maht uut kontoripinda ja ettevõtted on üldisest majanduse olukorrast tulenevalt muutunud kokkuhoidlikumaks ning ettevaatlikumaks, siis täna on üürnikul võimalus erinevate projektide vahel valida ning pidada läbirääkimisi nii üürihinna alandamiseks kui ka lisaväärtuste osas (endiselt on oluliseimaks parkimistingimused). Seega on antud tingimustes turg muutunud järjest enam üürniku- kesksemaks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed