Kurikuulus Hiiu pansionaat seisab tondilossina

Umbes kaks aastat tagasi püsti pandud ja nüüd tühjalt seisva Hiiu sanatooriumi hoonekompleksi ümber undab tuul. Neli korda enampakkumisel olnud pansionaadihoone müüs lõpuks kohtutäitur, kirjutab Ekspresskinnisvara.

Mäletatavasti plaaniti sinna eksklusiivseid elamispindu, millest ligi 40 korterit olid juba ka välja müüdud, kuid seadusest mööda vaatavate kinnisvaraarendajate üllatuseks kaebas linn ettevõtjad kohtusse ning tuli lahingust ka võidukana välja. Probleem oli nimelt selles, et kinnisvarafirma ehitas korterid sotsiaalmaale, mis tegelikult oli eakate inimeste hooldekodu tarbeks määratud, kirjutab Eesti Päevaleht.

2007. aasta kevadel ostis hoone ja ligi 6500-ruutmeetrise kinnistu Hermes Projektijuhtimise OÜ. Uus omanik kinnitas, et juba sama aasta sügiseks saab pansionaat koos 120 eakatele mõeldud korteriga ka valmis. Paraku jäi ehitamine toppama ning ettevõte pani kinnistu ja hoone 2008. aasta kevadel müüki.

Enampakkumisel oli hoone koguni neli korda ning lõpuks sekkus asjasse kohtutäitur ja pansionaadi ostis ära Koidu Kinnisvara AS. Huvitav tõsiasi on aga see, et kõnealune aktsiaselts on maja püstitanud YIT Ehituse tütarettevõte, nõnda on keerulise saatusega hoone sisuliselt oma algsete rajajate kätte tagasi jõudnud. Seejuures langes hoone hind enampakkumiste käigus 115,7 miljonilt 76,2 miljonile kroonile.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed