Läti riik peab ostma 15 miljardi lati (333 mld kr) eest ära kogu kinnisvara, mille lätlased majandusmulli ajal kodudeks ostsid, ütles kinnisvaraettevõtte Latio juht Edgars Šins.
«Praegu ületavad inimeste hüpoteeklaenud kinnisvara väärtust kolm korda. Pole õiglane jätta inimesi selle probleemiga üksi. Samas ei tohi seda lahendada maksudega manipuleerides. On vaja palju radikaalsemaid otsuseid,» sõnas Šins.
Radikaalsed otsused tähendakski seda, et riik võtaks hüpoteeklaenud üle ja moodustaks nende haldamiseks aktsiaseltsi, mis hoiaks kinnisvara paremate aegade tulekuni enda käes, kas või kümme aastat, kirjutab aripaev.ee. Selleks kuluks Šinsi arvestusel ligikaudu 15 miljardit latti.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Suurbritannias aastatel 1970–1994 läbiviidud ehitusuuringust, milles analüüsiti hilinemiste ja eelarve ületamiste põhjuseid, selgus, et 40% ootamatutest hilinemistest ja lisakuludest olid seotud geotehniliste oludega. Ehitaja vaates tõusetub küsimus: mis saab siis, kui tegelik kohapealne geotehniline olukord osutub arvatust keerulisemaks?