12. jaanuar 2009

Viru-Nigula tuulepark ei vasta veel nõuetele

Kuigi Viru-Nigula tuuleparki haldaval OÜ Nelja Energial oli tuulikute puuduste kõrvaldamiseks aega aasta lõpuni, ei vasta tuulepark praegu veel nõuetele, kirjutab Virumaa Teataja.

OÜ Nelja Energia juht Martin Kruus ütles, et kuigi kõigi võrgueeskirjade tingimuste täitmiseks on vaja veel mõningaid töid teha, möödus viimane testperiood, mil töötasid täisvõimsusel kõik tuulegeneraatorid, üldiselt edukalt.

"Mingeid probleeme, mis takistaksid võrgu tööd või elektrienergia tootmist, ei ilmnenud. Küll on veel väiksemaid tehnilisi puudusi, mis tuleb kõrvaldada," sõnas Kruus.

Eesti elektrisüsteemi toimimise eest vastutava OÜ Põhivõrgu pressiesindaja Kersti Prei ütles, et kuna Viru-Nigula tuulepark ei vasta veel kõikidele nõuetele, ei maksta Nelja Energiale toetust taastuvenergia tootmise eest.

Kersti Prei ütles kinnitas samuti, et tuulepargiga ei ole nii tõsiseid probleeme, mis nõuaksid tuulegeneraatorite seiskamist või seaksid tulevikus pargi täisvõimsusel käivitumise küsimärgi alla. Kui 24-megavatise koondvõimsusega Viru-Nigula tuulepark täisvõimsusel tööle hakkab, saab sellest Eesti võimsaim tuuleenergia tootja.

 

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688