• 15.12.08, 09:10
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Saaremaale 50 miljoniga keskaegne küla

Ärimees Viljar Kuusmaa eestvedamisel asutatud mittetulundusühing teemapark “Lõbus Keskaeg” kavatseb taotleda Ettevõtte Arendamise Sihtasutuselt (EAS) 50 miljonit krooni, et rajada Mustjala valda keskaegse miljöö ja arhitektuuriga küla, vahendab Delfi ajalehe Meie Maa kirjutist.
Kuusmaa plaanib Ninase külla 21,6 hektari suurusele maa-alale ehitada keskaegses stiilis lossi, lisaks veel areeni ja teatrilavad, kus hakkavad etendusi andma teatritrupid. Lossis hakkavad Kuusmaa ettekujutuse järgi elama vastavas riietuses kuningas ja kuninganna.
Laste jaoks tehakse külla piraatlaev ja vanemad saavad oma lapsed anda Tommyks, Annikaks, Pipiks ja piraatideks riietatud õpetajate hoole alla.
Külla tuleb ka Eesti talu koos abihoonetega. Talu elanikeks võetakse talutööst huvitatud perekond, kes hakkab seal alaliselt elama ja loomi ning köögivilju kasvatama.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Küla peasissekäigus saab olema tuulik, kuhu tulevad külastajatele riiderendid, piletimüük, fotoateljee ja kontoriruumid. Kuusmaa sõnul tasub projekt ära, kui suvel hakkab Mustjala keskaegset küla külastama 30-60 000 turisti.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:46
Kuidas muudab uus isolatsiooniplaat fassaadi paigaldamise kiiremaks ja säästlikumaks?"
PAROC® toob ehitusturule uue toote – PAROC Linio 10cc. Tegemist on kaasaegse kivivilla soojusisolatsiooniplaadiga fassaadide jaoks (ETICS), mille mõlemad pooled on juba tehases kruntvärviga kaetud. See lahendus aitab ehitusplatsil tööd tõhusamalt korraldada, säästes paigaldusaega ja vähendades liimikulu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele