Merko saab Ärmari riigihanke

Tallinna halduskohus otsustas eile jätta rahuldamata Eesti Ehituse kaebuse, millega ettevõte soovis Merko kõrvaldamist Ämari lennuvälja ehitustööde riigihankelt.

Eesti Päevaleht kirjutab, et taotluse menetlusest loobumiseks esitas päev varem kohtule Eesti Ehitus ise. See tähendab, et kahe ehitushiiu vägikaikavedu jõudis lõpule ning Ämari riigihanke võitnud Merkol pole enam takistusi Ämari lennuvälja ehitustööde tegemiseks. Ühtlasi mõistis kohus Eesti Ehituselt Merko kasuks välja menetluskulusid 40 000 krooni ulatuses ning 20 000 krooni kaitseministeeriumi kasuks.

Eilne otsus oli Merkole juba kolmandaks järjestikuseks võiduks viimaste päevade jooksul. Möödunud reedel otsustas Tallinna ringkonnakohus näidata Merkole rohelist tuld ka Kukruse-Jõhvi maanteelõigu rekonstrueerimiseks ning veel päev varem sai Merko kohtult loa rekonstrueerida miinisadama kaid.

Kõik kolm suurt hanget vaidlustasid algselt Merko konkurendid eesotsas Eesti Ehitusega, väites, et maadevahetuse skandaali tõttu jagunenund ettevõttel puuduvad riigihangete tingimustes nõutud käibenumbrid ning varasemad referentsid. Suvisel Merko jagunemisel tekkinud niiöelda uuel Merkol on ka uus registrinumber, mistõttu ettevõtte rivaalid väitsid, et tegemist on täiesti uue ettevõttega. Samas säilib Eesti Ehitusel veel võimalus kaevata ringkonnakohtu otsused edasi riigikohtusse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed