• 24.11.08, 14:17
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Tulemas on üürnike hiilgeaeg

1Partner Kinnisvara koostatud kinnisvaraturu ülevaate kohaselt võib karmide laenutingimuste taustal oodata, et 2009. aastal langevad hinnad veel, millest tõotab tulla üürnikele hiilgeaeg.
1Partner Kinnisvara tegevjuhi Martin Vahteri sõnul on 2008. aasta jooksul olnud igas sektoris näha ülepakkumist ning hindade pidevat korrigeerimist allapoole. „Järjest enam leidub ka arendajaid ja projekte, kus algsetest müügihindadest on maha võetud oluline osa, vahest kuni kolmandik, et elavdada müüki. Tänasel päeval dikteerivad ostjad hinna ja tingimused, millistega arendajad üldiselt ka nõus peavad olema,” märgib Vahter.
1Partner Kinnisvara värske turuülevaate kohaselt on järelturukorterite müügihinnad võrreldes aastataguse ajaga Tallinna äärelinna piirkonnas langenud kuni 25%, kuid tehingud toimuvad siiski vaid odavamate pakkumistega. Üldine majanduslangus on toonud turule üha rohkem sundtäitmiseks minevaid objekte, millega toimuvad tehingud sageli ka allpool turuväärtust. Sellistele objektidele on võimalik leida ostja ka vähem kui kuu ajaga. Vahteri arvates nimetatud objektide hulk 2009. aastal kindlasti suureneb.
Nõudlus Tallinna kesklinna korterite vastu on püsiv. „Ka kesklinna korterite hinnad on 2008. aasta jooksul langenud ning nii mõnegi omaniku jaoks on hinnad langenud liiga palju, et pigem antakse korter üürile kui müüakse väga odava hinnaga,” tõdeb Vahter. See on kaasa toonud ka üüripakkumiste olulise suurenemise ja üürihindade mõningase languse.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Turuülevaatest selgus, et 2008. aasta jooksul on kõige suurem hinnalanguse läbi teinud põllupealsete kruntide ja majade hinnad, kus hinnad on odavnenud kuni 40%. „Paljud omanikud elavad veel eilses, kuid täna tuleb eduka müügitehinguni jõudmiseks määrata koheselt õige alghind,“ selgitas Vahter. Vähem on väärtust kaotanud Tallinnas sees heas asukohas ning linnast väljas looduskaunis kohas paiknevad krundid ja eramud, mille pakkumine on piiratud, kuid nõudlus püsiv.
„Ärilaenude järsk vähenemine ja ebakindlus tuleviku ees on ettevõtjaid sundinud investeeringuid lükkama tulevikku, mistõttu pigem eelistatakse büroosid ja hooneid üürida kui osta,” võtab äripindade turuseisu kokku Vahter. Samas on nii büroode kui lao- ja tootmishoonete turul rohkelt üüripakkumisi, mistõttu ka selles sektoris hakkavad omanikud painduma üürnike soovide ja tahtmiste järgi.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 11:23
Katuseakende vananemine – probleem, millega peab arvestama
Katuseaknad on oluliselt enamat kui lihtsalt valgusallikad. Need mõjutavad hoone energiatõhusust, ventilatsiooni ja sisekliimat. Vananedes võivad aknad tekitada probleeme, mis ei ole esialgu visuaalselt märgatavad, kuid mis aja jooksul kahjustavad konstruktsioone ning halvendavad kasutajate mugavust.

Hetkel kuum

Sarikapärga saagis teiste seas hoogsalt maha taristuminister Kuldar Leis.
Uudised
  • 10.06.25, 17:36
GALERII: Pealinna rajataval võimsal Loodusmajal võeti sarikapärg maha
Sellest saab Eesti suurim puithoone. Vaata, kes kõik seal olid ja mida nad tegid!
Trev-2 Grupi tegevdirektor Sven Pertens.
Uudised
  • 11.06.25, 06:45
Sven Pertens teedeehituse lisarahast: tore, aga vähe
Maru Ehituse ehitatud hoone suletud netopind on 2096,6 ruutmeetrit.
Uudised
  • 13.06.25, 09:23
Maru Ehitus ehitas Eesti võimsaima turbatootmishoone
Uue tehase tootmismahuks kujuneb 500 000 kuupmeetrit aastas.
Kopli kaubajaama juurde tuleb ajutine rattatee (Foto: Tallinna Strateegiakeskus).
Uudised
  • 11.06.25, 10:39
Tallinn valmistub ühendama Telliskivi ja Krulli kvartaleid
Tallinnas Telliskivis M-hoone nimelisse hiidhoonesse kerkib lähiaastail ärilinnak. Suure tehasehoone alale plaanitakse tulevikus mitmeid funktsioone. “Kultuurigalerii, sporti, teenindust. Natuke kaubandust, aga kindlasti mitte kaubanduskeskust,“ loetles Telliskivi TLN juhatuse liige Katrina Šokman.
Uudised
  • 17.06.25, 06:45
VKG omanikud annavad hipsterilinnakule uue näo
Sarikapeolised.
Uudised
  • 09.06.25, 07:00
Tallinna uus suur elurajoon saab peagi valmis
Viimasel majal võeti sarikapärg alla. Vaata galeriid, mis seal on ja mis toimus!
Valmivad hooned kuuluvad A-energiaklassi ja sihiks on seatud LEED Gold ja BREEAM sertifikaadid.
Uudised
  • 12.06.25, 10:29
GALERII: Kaarsilla Kinnisvara pani Port Athenale nurgakivi
Vaata esinduslikku ja luksuslikku galeriid!
Laske klientidel valida – pakkudes konstruktsiooniühenduste valikuvõimalusi
  • ST
Sisuturundus
  • 23.05.25, 10:07
Laske klientidel valida – pakkudes konstruktsiooniühenduste valikuvõimalusi

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele