Rotermanni kvartalis jätkub areng

Tallinna linnavalitsus kavatseb võtta vastu detailplaneeringu, mille eesmärgiks on seada tingimused arhitektuuriväärtusliku Rotermanni kvartali arendamise jätkamiseks.

„Rotermanni tn 14 kinnistu ja lähiala detailplaneering seab tingimused olemasolevate hoonete rekonstrueerimiseks, juurde- ja pealeehituste rajamiseks ning uute hoonete püstitamiseks,“ ütles abilinnapea Taavi Aas. Aasa sõnul on enamik planeeringualal asuvatest, praegu tühjalt seisvatest endistest tootmishoonetest kultuurimälestised ning kuuluvad säilitamisele. „Rotermanni kvartal paikneb Tallinna vanalinna muinsuskaitseala kaitsevööndis ning uute hoonete kavandamisel tuleb tagada vanalinna silueti vaadeldavus,“ lisas Aas.

Rotermanni kvartalis on  lühikese aja jooksul – 19. sajandi keskpaigast kuni 20. sajandi alguseni – ehitati pae- ja telliskivihoonetest terviklik tööstuskvartal.

Praegu kehtiv detailplaneering näeb ette kuni seitsmekorruseliste äri-, elamu- ja tootmishoonete ning maa-aluse parkla ehitamise. Uue detailplaneeringu eesmärk on muuta hoonestusalade kuju ja suurust ning hoonete paigutust, et luua mitmekesine ning atraktiivne linnaruum.

Uue detailplaneeringu koostamise põhjuseks on asjaolu, et arendaja ja arhitekti visioonid on täpsustunud ning eesmärgiks seatud kaasaegse inimkeskse linnaruumi loomine. Uue planeeringulahendusega on kavandatud jalakäijate promenaad ning laiendatud kergliikluse alasid, samuti määratud hoonete võimalik arhitektuurne lahendus.

„Uus planeering on jalakäijasõbralik – autosõiduteid ei kavandata, parklad rajatakse maa alla ning hoonetevaheline ruum jääb kergliiklusalaks,“ ütles Aas.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles Rotermann City OÜ. Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed