27. oktoober 2008

TPD ning Gate Tallinna ühinemine jääb ära

Trigon Property Development (TPD) teatas börsile, et seoses olukorraga kinnisvaraturul jääb aasta tagasi väljakuulutatud TPD ning Gate Tallinna ühinemine ära.

Käesolevaga teatab AS Trigon Property Development (TPD), et seoses viimaste kuude jooksul finants- ja kinnisvarasektoris toimunud oluliste muutustega ja seoses kinnisvarasektori lähituleviku ebaselgete väljavaadetega, mis oluliselt raskendab kinnisvara tänase õiglase väärtuse määramist, on TPD sunnitud 12.12.2007 avaldatud börsiteates nimetatud plaane muutma. Eeltoodut arvesse võttes, on juhatus otsustanud mitte läbi viia Gate Tallinna ühendamist TPD'ga, et vältida ühendamisest tingitud võimalikku negatiivset mõju olemasolevate aktsionäride osalusele.

Eeltoodust tulenevalt ei kutsuta kokku varasemalt planeeritud aktsionäride erakorralist koosolekut täiendava aktsiaemissiooni läbiviimise otsustamiseks, mille eesmärk oleks olnud liita Gate Tallinna projekt TPD-ga. Selle asemel jätkab TPD ühingu omandis oleva 40ha suuruse, Pärnu linnas asuva Niidu kinnisvaraprojekti arendamist, keskendudes maksimaalse omanikutulu saamisele antud projektist.

Nimetatud otsus on juhatuse hinnangul hetke turutingimustes parim lahendus, arvestades TPD ja aktsionäride majanduslikke huve. Aktsionäride erakorralise koosoleku kokkukutsumise plaanide tühistamisega seoses ei toimu ka ülevõtmispakkumise tegemist TPD väikeaktsionäridele, kuna võimaliku ülevõtmispakkumise tegemise eeltingimuseks oli aktsiakapitali suurendamise otsuse vastuvõtmine üldkoosoleku poolt Gate Tallinna projekti liitmiseks TPD-ga  (21.12.2007 börsiteade).

Pärnus asuva Niidu projektiga seoses jätkab juhatus optimaalseima arengustrateegia väljatöötamist, mis vastaks hetke turutingimustes TPD ja aktsionäride parimatele majanuslikele huvidele. Parima strateegia valimise järgselt avaldatakse edasised sammud börsiteadetes.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688