Septembris jõuab Pärnu volikogusse kinnitamisele 13 hektari suuruse endise Maseko kalatööstuse ala detailplaneering, kuhu järgmiste aastate jooksul kerkib uus elamurajoon tuhandele perele. Arendaja sõnul kulub elamurajooni väljaehitamiseks ligikaudu kaks miljardit krooni.
Detailplaneeringu kohaselt kavandatakse endise Maseko territooriumile 52 valdavalt kahe- kuni neljakorruselist korterelamut, mille hulgas annaksid tooni kaks kaheksakorruselist ehitist, seitse ridaelamut ja mõni büroohoone, kirjutas Pärnu Postimees.
Jõe äärde ehitatakse ühiskondlike funktsioonidega ehitised, samutirajatakse sinna 70kohaline sadam kaatritele.“Esimesed elanikud kolivad optimistlike prognooside järgi sisse 2010. aastal,” lausus arendaja esindaja, kinnisvarafirma LVM juhataja Andres Sutt.
“Kui majanduskasv on aastas 5-6% juures, loodame selle ala välja ehitada 2018. aastaks,” pakkus Sutt, kelle arvates kulub elamurajooni väljaehitamiseks ligikaudu kaks miljardit krooni.
Endise Maseko kalatööstuse ligi 13 hektari suuruse kinnistu ostis kolm aastat tagasi 87,3 miljoni krooni eest Uusarenduse OÜ, mille osanikud on Margus Kanguri ja Jüri Poltani Kanpol Kinnisvara, Jaan Lepa, Andres Suti ja Ingmar Saksingu LVM Arendus, Raivo Ranna ja Aivar Tuulbergi Vallikraavi Kinnisvara ning Arved ja Liidia Sooviku Macropodus.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 01.06.26, 13:29
Nutikad akusalvestid muudavad päikeseenergia taas tasuvaks
Veel mõni aasta tagasi tähendas päikesepaneelide omamine sirgjoonelist äriloogikat: toodad elektrit, tarbid ise ning ülejäägi müüd hea hinnaga võrku. Täna on olukord energiaturul muutunud. Taastuvenergia tootmisvõimsusi on lisandunud omajagu ning päikeselistel tundidel tekib võrku suur ületootmine, mis surub börsihinna madalaks või isegi negatiivseks. Seetõttu on akusalvestid muutumas nii ehitus- kui ka põllumajandusettevõtete jaoks üheks olulisemaks investeeringuks energialahendustes.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele