Keskerakond eelistas õiget ärimeest

Keskerakondlase Elmar Sepa sõber sai loa
ehitada kortermajad kohta, kuhu neid varem rajada ei lubatud, enne seda sai
partei Sepa pundiga seotud mehelt 150 000 krooni suuruse annetuse.

Aastal 2005 soovis üks arendaja ehitada Tallinna Kakumäele mitu kolmekorruselist kortermaja, tookord vastas linnavalitsus kindlameelselt , et piirkond on terviklik ja lahendused optimaalsed ning linn kortermaja ehitamist ei toeta, kirjutas Eesti Ekspress.

Kevadel 2008 esitas täpselt samale krundile taotluse kolmekorruselise kortermaja ehituseks firma Tagwerk ning selgub, et ehitusplaan on igati õigustatud.

Kortermajade linnaku ehitamist sinna, kus kolm aastat tagasi ei kõlvanud korrusmaju ehitada, põhjendab linn paberil nii: tegemist on endise nõukogude sõjaväe võsastunud kordonialaga, mis on heakorrastamata ja abilinnapea Taavi Aas ütleb Ekspressile: "Planeeritava ala tihedus on märgatavalt väiksem kui eelnevates lahendustes, samuti lubab arendaja rajada lasteaia."

Põhjus võib olla selles, et Kakumäel tahab kortermaju arendada firma Tagwerk, millest poolt omab Vahur ­Reimetsa firma Altor Kinnisvara ning Reimetsa tuntakse endise linnaametniku, keskerakondlase Elmar Sepa sõbrana. Huvitav võib olla ka tõik, et Reimetsa-Sepa tandemiga seotud Rünno Sulg toetas eelmise aasta Riigikogu valimiste ajal 150 000 krooniga Keskerakonda (ta ise pole ühegi erakonna liige).

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed