Uus Viru jätkab Viru Poja ehitamise läbirääkimisi Tallinnaga

AS Uus Viru peab võimalikuks edasiste
edukate läbirääkimiste pidamiseks Tallinna linnavalitsusega Viru Poja
arendamisel.

Firma loodab leida mõlemaid pooli rahuldava kompromissi, vahetada tehinguga seotud teavet ning anda Tallinna linnavalitsusele tutvumiseks AS Uus Viru ja Sokos Hotel´i vahelist üürilepingut, teatas ettevõte.

„Mul on heameel, et meie kohtumisel 10. juunil Tallinn abilinnapea Taavi Aasaga jõudsime paljudes küsimustes kokkulepetele ning saame jätkata läbirääkimisi seoses Viru Poja arenguga mõlemaid pooli rahuldava tulemuseni,“ lausus Kai Becker Pontos Group tegevdirektor. „Oleme jõudnud Tallinna linnavalitsusega ühisele arusaamisele eksperthinnangu tellimise vajadusest detailplaneeringu kehtetuks tunnistamisega kaasneva võimaliku kahju olemuse ja suuruse määratlemiseks,“ lisas Kai Becker.

AS Uus Viru on omalt poolt valmis edastama kogu info edasiste tulemuslike kokkulepete saavutamiseks.

1996. kuulutati Tallinna algatusel välja Viru väljaku arendamise konkurss, et leida lahendus linna keskse ruumi ning bussiliikluse korrastamiseks. Võitnud kavandi detailplaneeringu, mille üheks osaks oli ka Viru Poeg, kinnitas Tallinna linnavalitsus 1999. aastal. Viru Keskus valmis aastal 2004, välja ehitamata jäi veel detailplaneeringuga kinnitatud Viru Poeg. Valmis ehitatud Viru Keskus ehitist koos bussijaamaga peetakse üheks Eesti kõige edukamakas avaliku- ja ärisektori ühisrajatiseks.

Samas teatas linnavalitus, et linnavolikogu muutis Viru väljaku detailplaneeringut, välistades sellega Viru hotelli 17-korruselise juurdeehituse.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed