18. juuni 2008
Jaga lugu:

Eestis on sadu libakinnisvaramaaklereid

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja juhatuse esimehe Andrus Soonseini andmetel pakub Eestis kinnisvaramaakleri teenust hinnanguliselt 1000–2000 inimest,nende hulgas on kutselisi ehk kutsetunnistust omavaid maaklereid 239.

Eesti Kinnisvaramaaklerite Koja (EKMK) eestvedamisel alustab riigikogu majanduskomisjon tööd kinnisvaramaakleri kutsetegevuse õigusliku regulatsiooni täiendamiseks, teatas EKMK.

Kojajuhatuse esimees Andrus Soonsein ja liikmed Peeter Nurm, Aivar Sool ja Aivar Roosik kohtusid 17. juunil riigikogu majanduskomisjoni esimehe Urmas Klaasega, selgitamaks võimalusi kinnisvaramaakleri kutseala õigusliku regulatsiooni täiendamiseks ja seeläbi maakleriteenuse kvaliteedi oluliseks parandamiseks. Kohtumisel osalesid ka majanduskomisjoni liikmed Hannes Astok ja Margus Lepik.

Kohtumise käigus käsitleti maakleriteenusega seonduvaid probleeme, mis on eelkõige seotud nn „libamaaklerite“ja ka kinnisvaraturul tegutsevate petturitega ning tarbija kaitsmisega nende olematu teenuse eest. Eestis puudub käesoleval ajal õiguslik regulatsioon, mis sätestaks kinnisvaramaaklerina tegutsemiseks vajalikud nõuded ja vastutuse.

EKMK juhatuse esimees Andrus Soonsein sõnas, et EKMK juhatus ja Eesti Kinnisvarafirmade Liidujuhatus on pikemat aega käsitlenud maakleriteenuse turu korrastamisega seotud küsimusi. EKMK juhatus ja aukohus on sunnitud tegelema paljude tarbijate avalduste ja kaebuste lahendamisega, mis on seotud kutsealaliitudesse mittekuuluvate ja kutsetunnistust mitteomavate teenuseosutajate madala teenuse tasemega.

Riigikogu majanduskomisjoni esimees Urmas Klaase konstateeris, et probleem vajab lahendamist ning kõigepealt on vajalik uurida kuidas kinnisvaramaaklerite kutsetegevus reguleeritud lähimaades ja Saksamaal, mille õigussüsteem on suures osas aluseks olnud Eesti õigussüsteemi ülesehitamisel.

Kohtumisel lepiti kokku, et suveperioodil tegeldakse küsimuse ettevalmistamisega ja vajalike uuringutega ning sügisel jätkatakse tööd regulatsiooni täiendamiseks.

EKMK on asutatud 1997. aastal ja ühendab käesoleval ajal enam kui 200 kinnisvaramaaklerit. EKMK põhieesmärk on kinnisvara vahendamisega seotud teenuste kvaliteedi tagamine, kinnisvaramaaklerite kutse andmine ja kutseoskuste tagamine ning Koja liikmete poolt headest tavadest kinni pidamise tagamine.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050eva@ehitusuudised.ee
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554sandra.malvik@aripaev.ee
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785helen.paapsi@aripaev.ee