Patarei vangla müügile ennustatakse nurjumist

Valitsuse uljas kava müüa riigikassa aukude
täitmiseks Patarei vangla on juba ette määratud läbikukkumisele, sest praeguses
seisus ei leidu hiiglaslikule kompleksile ülisuure tõenäosusega ostjat ka
ühekroonise hinna juures.

«Seda ei suudeta praegu müüa. Kes ostaks koha, kuhu ei pääse ligi,» tunnistas Patarei vangla projekti koordinaator Andrus Villem.

Tohutu potentsiaaliga mereäärse kinnistu vastu on huvi tundnud ka välisinvestorid, kuid löönud käega, sest ligipääs Kalaranna tänaval asuvasse endisesse merekindlusesse ja vanglasse mööda kitsukest Suur-Patarei ja Vana-Kalamaja tänavat on keeruline, kirjutas Postimees.

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) juhatuse esimees Jaak Saarniit ütles aprilli algul, et ilma riigi- ja linna toetuseta ei ole võimalik tekitada Patarei vastu eraettevõtjate ja kinnisvaraarendajate huvi javaid kuu aega hiljem otsustas poliitikutest koosnev RKASi nõukogu ikkagi 19. sajandi tipp-ehitise müüki paisata.

Kuna kogu kompleksi renoveerimine läheb maksma 1,3–1,5 miljardit krooni, võiks unikaalsed hooned Villemi sõnul müüki panna kas või kümne või ühe krooniga.

Hiljuti tegi RKAS ettepaneku paisata müüki 11 riigile kuuluvat kinnistut, millega loodeti vähendada negatiivset mõju valitsussektori tasakaaluarvestuses ja saada müügituluna 400 miljonit Eesti krooni.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed