Inflatsiooni ohjamise programm Lätis andis kinnisvaraturule hoobi

Läti valitsuse inflatsiooni ohjamise
programmi mõju oli eriti karm elamispindade sektorile, selgub Colliersi
turuülevaatest.

Äripindade turg on paremas seisus, tekkinud on selgem struktuur ja tõusnud kvaliteet. Hinnalangus võib tabada projekte, mis olid planeeritud ja ehitatud võimalike üürnike ja investorite pikemaajalisi huve arvestamata, üldiseks hinnalanguseks praeguses turusituatsiooni äripindade turul põhjust ei ole.

Mihails Morozovs, Colliers International Baltikumi ja Valgevene partner sõnab: “Globaalne finantskriis ja valitsuse tegevus kinnisvaraturu reguleerimise osas on muutnud olukorra väga keeruliseks kõikide osapoolte jaoks – investoritele, arendajatele, pankadele ja ehitusfirmadele. Täna sõelutakse turult välja ettevõtted, mis on teinud liiga suuri investeeringuid, mis täna ei genereeri tulu ja mida ei õnnestu ka lähiajal realiseerida.

Tugevad arendajad, kellel on selged laienemisstrateegiad ja tugevad projektid, kasvavad veelgi tugevamaks. On oodata huvi suurenemist juhtivate rahvusvaheliste arendusfirmade poolt, eriti kaubandus- ja tööstusvallas. Selline turuolukord loob parema võimaluse ettevõtetele, kes on orienteeritud keskmisele kasumile ja pikematele perspektiividele.

Läti majandus tegi 2007. aastal läbi tormilise, kuid balansseerimata arengu. Inflatsioon kasvas ja kasvab senini väga kiiresti, oodata on SKP vähenemist. Seadusandlus, pankade laenupoliitika, ressursside (energia, tõõjõud) kättesaadavus ja nende hind, maailmamajanduses toimuvad protsessid – kõik see on vaieldamatult avaldanud tugevat mõju Läti kinnisvaraturule.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed