Talumees rajab Mustlasse hiiglasliku ärimaja

Tarvastu valla Undi talu peremees Anton
Peek plaanib Mustlasse ehitada hiiglasliku ärimaja, projekteerimistegevusel on
joon all, nüüd on vaja leida veel ehitaja.

Keskus oleks ettevõtja sõnul praegu juba kasutusel olnud, kui suur bürokraatia poleks takistanud ja kõik oleks läinud tema tahtmist mööda, kirjutas Sakala.

«Kolm aastat tagasi oleksin ärimaja ja kõige selle juurde kuuluva valmis ehitanud 22 miljoni krooniga, nüüd läheb mitu korda rohkem,» sõnas Anton Peek.

Ettevõtjaon teinud pakkumise kümnele ehitusfirmale, vastuseid ootab ta selle kuu lõpul, alles siis saab teada täpse ehitamisaja ja vajaliku rahasumma.

Peek on tulevasse ärimajja planeerinud söökla, kaupluse, saunad, ujula, arstitoad, apteek, konverentsisaali sajale inimesele, postkontori, lillekioski, ilusalongi, bussijaama ja bensiinijaama ning kõrvale turuplatsi.

Ehitamistähtaega ei osanud suurelt ette võtnud talumees nimetada, kuid ta pakkus, et see võib olla järgmise aasta jaanipäev.

«Kogu projekteerimistegevusele sain just eile joone alla,» rõõmustas Mustlas sündinud ja kasvanud Siim Kadak, kes firma SKA Inseneriabi ühe omanikuna oli võtnud projekteerimise juhtimise enda peale. Ta oli oma sõnul tööd tegema kutsunud häid spetsialiste. Koos ümbermõtlemistega oli projekteerimisele kulunud terve aasta.

Peaaegu 1200 hektarist kasutusel olevast maast läheb 700 külvide alla. Põldudel hakkavad kasvama oder, nisu, kaer ja raps.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed