14. märts 2008

Inseneriehituse AS ja YIT nõuavad Artig KV-lt ligi 50 miljonit krooni

Inseneriehituse AS ja YIT nõuavad kinnisvaraarendaja Artig KV-lt 48 miljonit krooni, millele lisanduvad veel ka intressid.

Inseneriehituse ASjuhatuse liige Rene Naptali sõnul nõuab ettevõte Artig KV-lt 18 miljonit krooni. Naptali hinnangul on lootust, etArtig KV suhtes ei tule algatada pankrotti ning jõutakse kompromissile.

Kolmapäeval toimus Harju maakohtus eelistung, kus arutati Insenerehituseja YITi pankrotiavaldust kinnisvaraettevõtteArtig KV vastu. "Kümme päeva on n-ö armuaega, et kokku leppida," ütles Naptal. Ta avaldas siiski lootust, et jõutakse selle aja jooksul kompromisskokkuleppele. Naptali sõnul on põhinõue Artig KV vastu 18,3 miljonit krooni, millele lisanduvad intressid. Need võlad on tekkinud 6-7 kuu jooksul. Naptal on võla tasumise osas lootusrikas, sest tema hinnagul on kinnisvara müük taas aktivseerunud tänu hinnalangusele ning seetõttu on Artig Kinnisvara taas maksejõuline."Nad on pangalaenu tasunud ca 40 miljoni ulatuses," märkis ta.

AS YIT Ehitusele võlgneb Artig KV 30 miljonit. Ettevõttejuhatuse esimees Priit Sauk avaldas vaid napisõnaliselt lootust, et et Artig KV vastab nende ettepanekutele, mis nad juba ammu on esitanud."Seni pole nad meile midagi vastanud. Siiski on meil järgmiseks nädalaks broneeritud kohtumine nendega," märkis ta.

Artig KV tegevjuht Marek Antoniak ei soostunud teemat enne järgmist nädalat kommenteerima. Kohus on andnud 25. märtsini aega kokkuleppe saavutamiseks.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688