• 16.02.08, 15:18
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Omanike Keskliit: oleme hinna tõstmise vastu pärast müüki

Võlaõigusseaduse tõlgendus, mille kohaselt võib soetatud kodu hinda tõsta ka pärast müüki, on Eesti Omanike Keskliidu peasekretäri Taavi Madiberki sõnul kohatu ning vastuolus seaduse mõttega.
„Kinnisvaraarendajate näol on tegemist kasumit taotlevate äriühingutega. Koduomanik ei pea enda kanda võtma turusituatsioonist tulenevaid äririske,“ rääkis Madiberk.
Vaidlusalust sätet (võlaõigusseadus § 97) kohaldatakse tema sõnul üldjuhul kestvuslepingute (näiteks pikaajalise teenuse osutamiseks sõlmitud lepingud) puhul. „Selle sätte kohaldamine kodu soetamisele (ostu-müügileping) on vastuolus õiguse üldprintsiipidega ning kõrgelt arenenud õiguskultuuriga riikide kohtupraktikaga.“
Euroopa kohtupraktika lähtub asjaolust, et nõudeõigus lepingu muutmiseks tekib vaid juhul, kui kohustuste tasakaal on muutunud rohkem kui 50% ulatuses ning müüja ei saanud hindade muutumist ette näha, teatas Eesti Omanike Keskliit oma pressiteates.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Professionaalsete kinnisavaraarendajate puhul ei saa eeldada, et nad ei oska ette näha ehitushindade tõusu.
Kui võlaõigusseaduse alusel toimuvas kohtuvaidluses kliendi ja kinnisvaraarendaja vahel jääb õigus arendajale, tekib ohtlik pretsedent – võlaõigusseadus lubab tõsta hinda ka pärast müüki ning hätta sattunud kinnisvarahaid saavad loa kundedelt tagantjärele raha juurde nõuda.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 03.07.25, 10:44
Eesti firma lubab välisvoodrilaudadele 50 aastat garantiid
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele