25. jaanuar 2008

Kohtla-Järvel kogub hoogu ehitusbuum

Kohtla-Järve Järve linnaosas, kust ehituskraanad on viimastel aastatel kaarega mööda käinud, hakkab just tänavu, mil mujal Eestis on ehitusbuum vaibumas, see suuremat hoogu üles võtma, kirjutas Põhjarannik.

"Arvatavasti pole kusagil mujal kui Kohtla-Järvel ehitustegevuseks vaba ruumi jäänud," muheleb rahulolevalt Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjov. "Tegelikult olen ma juba ammu oodanud, millal hakkavad siia tulema suuremad kaubanduskeskused. Infrastruktuur on Järve linnaosas veel väga nõrk, aga nüüd on vist ärimehed hakanud aru saama, et siin on häid võimalusi bisnise tegemiseks."

Ehitusse lähevad suured objektid, mille maksumused ulatuvad nii kümnetesse kui ka sadadesse miljonitesse kroonidesse. Kopsakaid ehitusplaane teevad seejuures nii erainvestorid kui ka kohalik omavalitsus.

Esimesena suurehitustest tuli Järve linnaossa Selver, peagi hakkab 15000 ruutmeetri suuruse pinnaga neljakorruselise kaubamaja ja meelelahutuskeskust looma Tartu kinnisvaraettevõte Fausto, siis plaanib 100kohalise hotelli ja bürooruumid valmis ehitada teine Tartu firma Green Building Development.

Ettevõtjatest ei taha maha jääda ka linnavalitsus, kelle poolt lähiaastateks kavandatavate ehitusobjektide maksumus ületab 300 miljonit krooni.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688