Kender: Tallinn peab kuulama raha häält

Kirjanik Kaur Kener käis välja mõtte, et
tema meelest ei ole Tallinn tõmbekeskusena see nn kõige-kõigem ning ka Arco Vara
juhatuse esimees Viljar Arakas oli temaga igati nõus.

„Tallinn tõmbekeskusena ja kui kõige-kõigem koht on välistatud. Ega ühtegi tõmbelinna pole ehitanud mõistus, ikka raha ja võim. Kui me tahame Tallinna ka selliseks muuta, siis peame kuulama raha häält,“ rääkis Kender Tallinna visioonikonverentsil.

„Ma arvan, et selles lauses on väga palju tõtt. Tallinn on väike linn ja väga personaalne. Suurim oht on tehtud-mõeldud suhtumine,juhul kui see peaks olema tehtud-mõeldud suhtumine. Pean tunnistama, et Riia on juba mööda läinud,“ nõustus Arakas Kenderi mõttega.

Diskusiooni juhtinud moderaator Ainar Ruussaar küsis, kas peaks kartma, et Riiast saab Baltimaade pealinn. „Ma ei karda seda. See on fakt,“ ütles Arakas, kes enda sõnul on Riia kiiret arengut tihedatel külastustel naaberriiki jälginud.

Eesti Planeerijate Ühingu juhatuse esimees, Hendrikson & Ko üld- ja regionaalplaneerimise osakonna juhataja Pille Metspalu sõnul on Riia tegelikult väga hea näide mõeldud-tehtud loogikast, kus on väga täpselt paika pandud, kuhu ja kuidas linn areneb. Tema sõnul on olnud eelduseks hästi läbitöötatud plaan, kuidas linna arendada.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed