Annus seljatas Pae karjääris Sifi

Tallinna linn teatas, et annab Pae
karjääriala hoonestusõiguse Toomas Annuse suuromanduses oleva Merko Ehituse
tütarfirmale OÜ Constancia, mis võib sinna muu seas ehitada ka korterelamud.

Hoonestaja saab ka võimaluse projekteerida ja ehitada alale korterelamud, milles on kokku kuni 56 816ruutmeetrit suletud brutopinda.

Eelmise aasta kevadel püüdisärimees Endel Siff 150 miljoni krooni eest saada omale Lasnamäe Pae karjääri.

Hoonestusõiguse seadmise eesmärgiks on ala avalikes huvides võimalikult kiiresti ja terviklikult heakorrastada," ütles abilinnapea Eha Võrk. "Selle tulemusena ehitatakse välja Pae puhkeala, millest idee kohaselt kujuneb atraktiivne vaba aja veetmise ja sportimise paik."

Linna teatel tuleb Merko Ehituse tütarfirmal nüüd korrastada karjääri veekogu ja selle kaldad ning ehitada kaldarajatised ja veekogu rajatised, sh paadisild ja purskkaevud. Samuti tuleb veekogu ümbrusesse rajada park (sh loodusliku nõlvaga amfiteater, skulptuuride pargi teed ja haljastus, laste mänguväljakud, spordiplatsid, paviljon, piknikukohad, kergliiklusteed ja haljastus), välja ehitada avalikult kasutatavad sõidu-, kergliiklus- ja kõnniteed koos tänavavalgustuse ning liikluskorraldusvahenditega ning rajada büroohoone, kuhu saavad ruumid ka Lasnamäe linnaosa valitsus ja raamatukogu.

Hoonestusõiguse omandaja peab alale omal kulul detailplaneeringu koostama, seejärel detailplaneeringuga ette nähtud ehitised rajama ning avalikuks kasutamiseks ette nähtud ehitised tasuta Tallinna linnale võõrandama.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed