„Sarnaselt muude valdkondadega on ka kinnisvaraga hõivatud teatud hulk inimesi, kelle tegemised on arusaamatud,“ ütles Vahter. „Kuna osa maaklereid ei ole võimelised konkureerima objekti müügiõiguse saamiseks, siis nad võtavad mõnest kinnisvaraportaalist konkreetse objekti müügikuulutuse pildid ning asuvad paralleelselt objekti müüma,“ täiendas ta. „Mõnikord võib see õnnestudagi ning nn libamaakler helistab siis omanikule või teisele maaklerite, et ta on leidnud korterile ostja.“
Vahter kinnitas, et neil selliseid skeeme ei kasutata. „Kindlasti mitte, sest kui soovitakse objekti ikkagi realiseerida, siis lisaks tasuta kanalitele peab seda sageli tegema ka tasuliste kanalite kaudu, mistõttu soovime sõlmida objekti müüjaga maaklerlepingu,“ kinnitas ta.
Küsimusele, kui palju võiks turul olla hetkel meeleheitel ja töötuid maaklereid, vastas Vahter järgmiselt: „Konkreetset numbrit on keeruline välja tuua, tööjõu liikumine on loomulik igas valdkonnas. Kui mõnes valdkonnas läheb suhteliselt paremini kui teistel, siis on ka üsna loomulik, et selle valdkonnaga hõivatute arv kasvab. Mõistagi selline seis ei saa kesta igavesti ning valdkonna normaliseerumisel taastub turutingimustele vastav tööhõive antud valdkonnas.“