Aripaev.ee palus 1Partner Kinnisvara
tegevjuht Martin Vahteril kommenteerida olukorda, kus mitmetes
kinnisvarafoorumites kurdavad inimesed, et nende üllatuseks pole nad ainukesed,
kes nende korterit müüvad. Tihti on maaklerid usinad olnud ja müüja teadmata
korteri omakorda müüki pannud.
„Sarnaselt muude valdkondadega on ka kinnisvaraga hõivatud teatud hulk inimesi, kelle tegemised on arusaamatud,“ ütles Vahter. „Kuna osa maaklereid ei ole võimelised konkureerima objekti müügiõiguse saamiseks, siis nad võtavad mõnest kinnisvaraportaalist konkreetse objekti müügikuulutuse pildid ning asuvad paralleelselt objekti müüma,“ täiendas ta. „Mõnikord võib see õnnestudagi ning nn libamaakler helistab siis omanikule või teisele maaklerite, et ta on leidnud korterile ostja.“
Vahter kinnitas, et neil selliseid skeeme ei kasutata. „Kindlasti mitte, sest kui soovitakse objekti ikkagi realiseerida, siis lisaks tasuta kanalitele peab seda sageli tegema ka tasuliste kanalite kaudu, mistõttu soovime sõlmida objekti müüjaga maaklerlepingu,“ kinnitas ta.
Küsimusele, kui palju võiks turul olla hetkel meeleheitel ja töötuid maaklereid, vastas Vahter järgmiselt: „Konkreetset numbrit on keeruline välja tuua, tööjõu liikumine on loomulik igas valdkonnas. Kui mõnes valdkonnas läheb suhteliselt paremini kui teistel, siis on ka üsna loomulik, et selle valdkonnaga hõivatute arv kasvab. Mõistagi selline seis ei saa kesta igavesti ning valdkonna normaliseerumisel taastub turutingimustele vastav tööhõive antud valdkonnas.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.