Valitsus ei andnud Tallinnale parkla rajamiseks maad

Valitsus keeldus andmast Tallinna linnale
Kaarli pst 4a 6000ruutmeetrist krunti, mida linn soovis maa-aluse parkla
rajamiseks.

Eelnõu kohaselt keeldutakse maa munitsipaalomandisse andmisest Tallinna linnale, kuna kohalik omavalitsus kavandab koheselt pärast taotletud maaüksuse saamist koormata see hoonestusõigusega äriühingu kasuks.

Tallinna linn kavatseb seada hoonestusõiguse Varamaad Kinnisvara OÜ kasuks otsustuskorras. Vastavas ühiste kavatsuste protokollis puuduvad viited hoonestusõiguse tähtaja ja võimaliku võõrandamise kohta. Samuti ei ole protokollis juttu ehitise staatusest hoonestusõiguse tähtaja saabumisel. Tallinna linna kavatsus näitab, et kohalik omavalitsus ei vaja nimetatud maaüksust oma ülesannete täitmiseks, leidis valitsus.

Tallinna linnavalitsus sõlmis aasta tagasi Vjatšeslav Leedo osalusega OÜga Varamaad Kinnisvara ühiste kavatsuste protokoll, et luua ühisfirma, mis asub ehitama Vabaduse väljaku alust parklat.

OÜ Varamaad Kinnisvara kuulub OÜ-le Arco Vara Saare Kinnistud, mis kuulub Arco Varale ja Vjatšeslav Leedole.

Tallinna abilinnapea Taavi Aas ütles eelmisel nädalal Postimehele, et kuna keskkonnaminister on linnale maatüki andmise vastu, on tekkinud olukord, kus ühisfirma loomine ning autoparkla rajamiseks vajaliku hoonestusõiguse seadmine firma kasuks on seiskunud

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed