Arakas: Paljassaare arenduseks on vaja väga head ideed

Arco Vara juht Viljar Arakas peab
Paljassaare arengut nõukogudeaegsest rasketööstusega piirkonnast kaasaegseks
linnakeskkonnaks loomulikuks.

"Kui vaadata Tallinna kaarti, siis Paljassaare on üks ilusamaid kohti, avatud merele, lähedal kesklinnale. Samas kui seal kandis ringi sõita, avaneb teine pilt. Sovjetlik linnakultuur asetas sinna kanti palju rasketööstust. Paljassaare võib areneda pikemas perspektiivis edukaks elu- ja ärikeskkonnaks. Aga see võtab pehmelt öeldes palju aastaid aega," ütles Arakas.

Endine SEB Eesti Ühispanga juhatuse esimees Mart Altvee asus tööle Malm Investi juhatuse liikmena, kus ta hakkab vedama hiigelprojekti, mille eesmärk on täis ehitada 48 hektarit tühja maad Tallinnas.

"Tööstus peaks sealt ära kolima. Projekti edukus taandub sellele kui kiirelt toimub selle piirkonna transformatsioon," kommenteeris Arco Vara juht Paljassaare uue projekti võimalikke raskusi.

Arakase sõnul vajab selline suurprojekt tugevat kontseptiooni, isegi midagi seninägematut. "Kui tuua turule sadu tuhandeid ruutmeetreid, peab ikka väga hea kontseptioon olema," nentis ta. "Aga see ala on vinge!"

"Sisutu ja ideetu projektiga sellises kohas hakkama ei saa. Vaja on kandvat idee, mis tooks kohale kriitilise hulga elanikke ja käivitaks nö lumepalliefekti, mis tooks sinna aina rohkem inimesi. Paljassaarde on ju tulemas ridamisi mastaapseid projekte. Elukeskkonda saab arendada samm-sammult. Praegu liigub arendus kesklinnast ülespoole," rääkis Arakas, märkides, et infrastruktuur ja loodus toetavad projekti, kuid vaja on tugevat ideed.

Ligi 50 hektari elamuarendus nõuab vähemasti 15 aastat, lisas Arakas.

Arakas leiab, et selline projekt mahub Tallinnasse. "Ega siis eile Tallinn valmis ei saanud! Ei saa minna kaasa hetkehüsteeriaga. Kinnisvara tootmistsükkel on 2-3 aastat, nii suurel projektil vähemalt kümme aastat. Täna ei saa veel öelda, mis toimub kümne aasta pärast kinnisvaraturul. Võitjad on need, kes võtavad ette suuri projekte ja kes julgevad mõelda suurelt," kommenteeris Arakas.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed