Laar: kuldsed investeerimise ajad Gruusias on läbi

Poliitik ja ajaloolane Mart Laar räägib
tänases Eesti Ekspressis, et Eesti ärimehed oleksid võinud Gruusias olla veelgi
aktiivsemad, sest parim aeg investeerimiseks oli aastaid tagasi.

"Kinnisvara hinnad on seal viimase pooleteise aastaga iga poole aasta järel kahekordistunud. Erastamine on lõpusirgel, enamik suurtööstusi on leidnud uue omaniku. Kuldsed investeerimise ajad on läbi, nüüd on vaja luua uusi ettevõtteid. Saada üle "Mehukatti faasist"", kommenteeris Laar. Ta lisas, et Thbilisi vanalinn pakub tohutuid võimalusi: "See on ilus, aga äärmiselt halvas olukorras. Aga ta ei ole muidugi enam väga odav. Paljuski on kinnisvara ülehinnatud, aga arvan, et hinnad tõusevad ka veel sellelt tasemelt".

Laar on suhelnud paljude Eesti ärimeestega ning üritanud neid Gruusias vastavalt oma ametikohale aidata ja viia kokku inimestega.

"Investorite Gruusiasse toomine on osa minu tööst, aga edasi ajavad nad oma asjuise. Ja mul puudub igasugune info, kuidas Toomas Tooli või teiste ärimeeste ettevõtmised seal edenevad. See sõltub ikka neist endist," kommenteeris Laar.

Tema sõnul on Eestlased Gruusias väga aktiivsed: "Aga ma ei ütleks, et see oleks nii tänu minule," möönis ta. Huviorbiidis on kõik, alates tootmisest, lõpetades kinnisvaraga. Natuke ka meedia.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed