Äärelinna büroopindade valik muutub laiaks

Kuna Tallinna äärelinna tuleb suurel hulgal
kvaliteetseid büroopindu, muutub valik laiaks ning broneerimisega pole mõtet
kiirustada - pigem tasub oodata hoone valmimist.

Kui viimastel aastatel on büroopinna otsijaid kummitanud kvaliteetsete pindade põud, siis järgmisel aastal muutub kõik, sest turule on oodata 150 000 ruutmeetrit uut pinda. Samas oleks turul vajadust vaid 50 000 ruutmeetri uue büroo järele, kirjutas Äripäev.

BREC Kinnisvara äripindade hindamise juht Timo Tammaru hinnalangusesse siiski ei usu. "Tõenäoliselt hinnad ei muutu, sest pigem on arendajad nõus suurema vakantsiga, kui et iga hinna eest üürniku sisse võtavad," märgib ta.

Tammaru hinnangul kaasnevad iga üürnikuga kulud pinna kohandamiseks vastavalt üürniku vajadustele, samuti võib turu normaliseerudes olla keerukas madala hinnaga võetud üürnikust lahti saada.

"Üüri alandamine võib tulla kõne alla juhul, kui arendajad jätkavad senise hooga uute pindade turule toomist ja majanduskasv järsult alaneb," ennustab ta.

Broneerida tasub juhul, kui on leitud firma vajadustele täpselt vastav pind. Vähem nõudlikul kliendil peaks Tammaru arvamuse kohaselt olema tuleval aastal piisavalt valikuvabadust ning broneerimiseks ta otsest vajadust ei näe.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed