Eesti ärimehed ostavad maid kokku Albaanias

Albaania liivased rannikud ning soe kliima
on pannud järjest rohkem inimesi mõtlema kinnisvara soetamisele selles kiire
arenguga piirkonnas, teatas investinalbania.eu.

Viimase aasta jooksul on paljud Eesti ärimehed külastanud Albaaniat, kindla sooviga siduda oma investeerimisalane tulevik just selle riigiga.
Investorid, kes on esialgselt sidunud ennast projektidega Bulgaarias, Rumeenias ja teistes lähiriikides, hindavad Albaaniat
perspektiivsemaks eelkõige madalama hinnataseme tõttu. Samas on riik turvaline ja ärikeskkonna usaldusväärsus suur. Väga hinnatakse sooja kliimat, eksootilist loodust ning asukohta mere ääres. Väga tähtsaks peetakse võimalust osta kinnisvara otse esialgsetelt omanikelt.

Huvi pakuvad eelkõige projektid Albaania pealinna Tirana ümbruses, kuhu on koondunud enam kui pool kogu riigi elanikkonnast ning kauni Aadria mere rannikut. Mitmed eraisikud Eestist on soetanud endale kortereid kaunisse rannakuurordi Durresesse, mis asub kõigest 30 minuti tee kaugusel lennujaamast ja pealinnast.

Tähelepanuväärne on infrastrukuuri kiire areng – kiirteede ja riiklikult tähtsate maanteede ehitus, märtsis 2007 Tirana lähistel avatud kaasaegne rahvusvaheline lennujaam koos sinna viiva teega.

Eesti investoritele pakub tuge ja koostööd Eesti-Albaania äriühing AB Group Sh.p.k.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed