Ilves hakkab Ärma talu rentima

Ärma talu, mille Toomas Hendrik Ilves ja
Evelin Ilves kavatsesid enne presidendipaari staatusesse tõusmist kasutusele
võtta külalistemajana, jääb Toomas Hendrik Ilvese presidendiks olemise ajaks
vaid presidendi käsutusse, kirjutas Kroonika.

Ärma talu Erma Park on külalistele avatud juuni lõpust, kuid juba augusti lõpus läheb Ärma talukompleks uuesti lukku. Seni kõikidele soovijatele valla olnud majutushooned jäävad vaid presidendipaari käsutusse.

“President võtabki kogu kompleksi järgnevaks viieks aastaks rendile, oma palgast,” selgitab riigipea abikaasa Evelin Ilves. Põhimõtteliselt on otsus, mis muudab Ärma talu presidendi residentsiks, juba langetatud, praegu on asi kooskõlastusringil.

Seda eelkõige turvapõhjustel, kuna enne presidendi kojuminekut Ärmasse pidi talukompleks läbima põhjaliku turvakontrolli.

„President võtab kogu kompleksi järgnevaks viieks aastaks rendile, oma palgast," selgitab Evelin Ilves. Sisuliselt jääbki president oma palgast talukompleksi rentima. Käimas on veel ainult juriidiliste nüansside täpsustamine ning tellimusi Ärma ööbimiseks enam vastu ei võeta.

Vabariigi presidendi ametipalga määraks on Eesti keskmise palga korrutis koefitsendiga 7,0. Seega on tema ametipalk praegu koos maksudega 72 254 krooni kuus. Peale selle saab president esinduskulude katteks esindustasu, mille suurus on 20% ametipalgast.

Külalistemaja ehitamiseks võttis Evelin Ilvese juhitud Ermamaa OÜ kolm miljonit laenu — turismiga seotud äritegevuseks.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed