Viimase poole aastaga ei ole hüppeliselt
kasvanud mitte ainult uute korterite müügipakkumiste arv, vaid ka
väikearendajate poolikute arendusprojektide müük, mida firmad enam ise valmis
ehitada ei suuda.
Veel paari aasta eest võisid arendajad muretult ehitada mida tahes – pidevalt tõusvate kinnisvarahindade tuules müüdi juba enne kopa maasse löömist maha pea kõik korterid ja majad, kirjutas Postimees.ee.
Nüüd on aga ainuüksi Tallinnas korraga müügis tuhandeid uusi kortereid, mille hinda tuleb arendajatel pidevalt langetada. Nii ongi löögi alla sattunud väikearendajad, kelle tegevus muutub liiga riskantseks.
«Seda on näha juba sügisest, kuid aasta algusest on müügis olevate arendusprojektide hulk kasvanud hüppeliselt,» tõdes investeerimisfirma Eastern Europe Real Estate Investment Trust juht Ain Kivisaar.
Sama kinnitab ka kinnisvarabüroo Uus Maa analüütik Annika Jakobson, kelle sõnul ei olnud varem sääraseid müügikuulutusi üldse näha. «Müüvad eelkõige väikearendajad, kes pole praegu suutelised ise oma projekte lõpule viima,» selgitas ta.
Seotud lood
Kui räägitakse ärikinnisvarast, pööratakse enamasti tähelepanu selle asukohale, suurusele ja siselahendusele. Katuse peale mõeldakse sageli alles viimases järgus. Ent katus ei ole pelgalt funktsionaalne element, mis kaitseb vihma ja tuult eest. Tänapäevane katus on osa hoone toimivusest, energiatõhususest ja visuaalsest kuvandist. Kuidas teha katuse puhul tark otsus? Miks on oluline lähtuda kvaliteedist, mitte ainult hinnast? Ja mis rolli mängib katus ettevõtte jätkusuutlikkuses?