Endine Sampo juht ehitab Veerenni tänavale uuslinnaku

Sampo Panga endine juht ja nõukogu esimees
Härmo Värk kavatseb OÜ Domina Service'i eesotsas ehitada Veerenni tänavale
Lutheri kvartali lähedale uuselamurajooni.

Eile algatas Tallinna linnavalitsus Domina Service'i soovil Veerenni tn 36 kinnistu ja lähiala detailplaneeringu koostamise, mis võimaldab 12,6 ha suurusele alale rajada 120kohalise lasteaia ning 3-12-korruselised elu- ja ärihooned, teatas linna pressiteenistus.

"Seda, millal linnak valmis võiks saada, ei oska praegu öelda. Praegu algatati alles detailplaneeringu koostamine. Loodame, et saame ehitama hakata järgmisel või ülejärgmisel aastal," rääkis Värk.

Uuslinnakusse on kavas ehitada umbes 1800-1900 korterit, üks ärihoone ja üks lasteaed. Äripindu on plaanitud ka osa kortermajade esimestele korrustele. Parkimine on Värgi sõnul planeeritud maa alla, mistõttu on asumis enam mänguväljakuid ja haljastust.

"Plaanime teha väga tervikliku elurajooni," märkis Värk.

Projekti maksumust ei osanud Värk veel kommenteerida. "Eks hakkame järk-järgult ehitama. Praegu on summadest veel vara rääkida," ütles ta. Ka on arendaja sõnul veel vara rääkida sellest, kes töid teostama hakkab.

"Endise mööblivabriku territooriumi toomine avalikku kasutusse ning uude elamuasumisse lasteaia ehitamine on heaks näiteks tööstusalade ümberprofileerimisest," ütles Tallinna abilinnapea Taavi Aas. "Linnavalitsus soovitab kõigil suurte elamualade kavandajatel mõelda ka vajalikule infrastruktuurile, seahulgas lasteaedadele," lisas Aas.

Detailplaneeringus määratakse krundid tänavatele, tehnorajatistele ja haljasaladele. Erilist tähelepanu pööratakse maastikukujundusele, et luua tasakaalustatud roheline avalik ruum. Tänavate äärde istutatakse puudeallee. Iga hoone juurde kuulub jalgrattaparkla.

Planeeringuala piirneb Veerenni, Vana-Lõuna ja ehitatava Tehnika tänava ja Filtri tee ühendusteega. Krundid on olnud pikka aega heakorrastamata ja risustatud, alal asub mitmeid lagunenud abihooneid, millest osa on nüüdseks lammutatud. Vana-Lõuna tänava ääres asuvad arhitektuurimälestistena kaitstud endised A. M. Lutheri Vineeri- ja Mööblivabriku hooned.

OÜ Domina Service kuulub Briti investeerimisfirmale Satnam Europe, mille juht on Härmo Värk. Satnam Europe ostis Domina Service'i hiljuti kinnisvaraärimees Paul Oberschneiderilt.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed