Arco Vara finantsjuht: kinnisvara pole ülehinnatud

Arco Vara juhatuse liige Sulev Luiga ütles
Äripäevale, etkinnisvara väärtus onbilansis õiglases väärtuses.

Luiga sõnul kaasati projektide määramisse mitmeid sõltumatuid hindajaid. "Pole põhjust kahelda sõltumatute ekspertide antud hinnangutes,"rõhutas ta.

Arco Vara AS koostab oma finantsaruandeid IFRS (rahvusvahelised finansaruandluse standardid-toim.) reeglite kohaselt. Nimetatud reeglid nõuavad, et kinnisvarainvesteeringud oleksid esitatud turuväärtuses, kuid iseenesest ei nõua sõltumatute ekspertide kaasamist hindamisel. Seega piisaks finantsaruannete koostamisel kinnisvarainvesteeringute turuväärtuse määramiseks juhtkonna hinnangust.

"Arco Vara juhtkond on täiendava kindlustunde saavutamiseks ning kinnisvarainvesteeringute aastaaruandes õigeks ja õiglaseks kajastamiseks tellinud hinnangud ettevõttevälistelt sõltumatutelt ekspertidelt," rääkis Luiga, samuti on pakkumisprospekti koostamisel võetud veel täiendavad hinnangud rahvusvahelistelt ekspertfirmalt Colliers International.

"Kõik eelpoolviidatud hinnangud ja ekspertarvamused ei näita kuidagi seda, et kinnisvarainvesteeringud oleksid finantsaruannetes kajastatud liialt optimistlikult," ütles Luiga, etpigem on asi vastupidi. "Mul ei ole põhjendatud aluseid kahelda oma ala asjatundjatest sõltumatute ekspertide kompetentsuses selles valdkonnas."

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed