13. juuni 2007

Arco Vara finantsjuht: kinnisvara pole ülehinnatud

Arco Vara juhatuse liige Sulev Luiga ütles Äripäevale, etkinnisvara väärtus onbilansis õiglases väärtuses.

Luiga sõnul kaasati projektide määramisse mitmeid sõltumatuid hindajaid. "Pole põhjust kahelda sõltumatute ekspertide antud hinnangutes,"rõhutas ta.

Arco Vara AS koostab oma finantsaruandeid IFRS (rahvusvahelised finansaruandluse standardid-toim.) reeglite kohaselt. Nimetatud reeglid nõuavad, et kinnisvarainvesteeringud oleksid esitatud turuväärtuses, kuid iseenesest ei nõua sõltumatute ekspertide kaasamist hindamisel. Seega piisaks finantsaruannete koostamisel kinnisvarainvesteeringute turuväärtuse määramiseks juhtkonna hinnangust.

"Arco Vara juhtkond on täiendava kindlustunde saavutamiseks ning kinnisvarainvesteeringute aastaaruandes õigeks ja õiglaseks kajastamiseks tellinud hinnangud ettevõttevälistelt sõltumatutelt ekspertidelt," rääkis Luiga, samuti on pakkumisprospekti koostamisel võetud veel täiendavad hinnangud rahvusvahelistelt ekspertfirmalt Colliers International.

"Kõik eelpoolviidatud hinnangud ja ekspertarvamused ei näita kuidagi seda, et kinnisvarainvesteeringud oleksid finantsaruannetes kajastatud liialt optimistlikult," ütles Luiga, etpigem on asi vastupidi. "Mul ei ole põhjendatud aluseid kahelda oma ala asjatundjatest sõltumatute ekspertide kompetentsuses selles valdkonnas."

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688