Spekulant müüb odavamalt kui arendaja

Järelturul müüakse palju uusi kortereid,
mille hind on isegi arendajate küsitust madalam.

Järelturul pakutavad uued korterid jagunevad kahte gruppi - osa on spekulantide korterid, mis buumi ajal kokku osteti ning mida spekulandid nüüd kasumiga müüa püüavad, kirjutas Äripäev.

Kuna pakkumisi on palju ning lootus tulevasele hinnatõusule on kadunud, tuleb spekulandil tihti korter ka odavamalt müüa, kui arendaja seda pakub.

Pindi Kinnisvara hindamisosakonna juhataja Eero Olanderi arvates pole spekulantidel enam lootust kiirele hinnatõusule ja oma kasumi on nad enamasti juba teeninud.

Suurem osa neist ostis korterid arendajatelt n-ö õigel ajal aasta-paar tagasi ja täna veidi soodsamalt müües on kasum ikkagi käes, usub Olander. Vabaneva rahaga on võimalik edasi toimetada.

Arendajad teevad täna mitmesuguseid tähelepanu äratavaid reklaamikampaaniaid, kuid olulist hinnasoodustust ei pakuta.

Osa uusi kortereid on teisel ringil ka seetõttu, et ostjad ei saanud sellist korterit, nagu tehingut tehes ette kujutasid. Kui vigu on palju, loobutakse arendajaga vaidlemisest ning korter pannakse müüki.

Uus Maa Kinnisvara analüütiku Annika Jakobsoni arvates müüvad teise ringi uusi kortereid põhiliselt siiski spekulandid ning vähem on neid, kes müüvad korteri rahulolematusest ehituskvaliteediga.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed