Autoavariis hukkunud ärimehe jahtklubi on 20 miljoniga müügis

Saaremaal Kaarma vallas asuv Nasva
Jahtklubi on müügis 20 miljoni krooniga.

Nasva Jahtklubi omanik on OÜ Tannenrode. Äriregistri andmetel on firma Tannenrode osanikud Mart-Järvo Hirtentreu ning autoavariis hukkunud Margus Säde pärijad Kris Evan, Kenneth ja Anneli Säde.

2002. aasta detsembris müüsid Kanada kodanik Allan Meiusi ja vähemusaktsiate omanik AS Saare Kalur firma ära OÜ-le Tannenrode, kirjutas Meie Maa.

"Mõte tekkis õigupoolest sellest, et ei olegi häid plaane, kuidas jätkata," kommenteeris kohalikule lehele müügiplaani Nasva Jahtklubi juhataja Meelis Saarlaid. “Paistab, et lihtsalt majutusasutusena jääme liiga tillukeseks ja ka liiga kõrvale,” nentis ta.

“Üks võimalus on kompleks rendile anda, kuid ennekõike näevad omanikud siiski jahtklubi müümist,” märkis ta. Sõltuvalt ostja soovist võidakse müüa nii ettevõtte vara kui ka kogu ettevõte. Firmat osta on maksupoliitika seisukohast ilmselt soodsam, märkis Saarlaid, lisades, et müügiga omanikel siiski kiiret pole, mistõttu on raske öelda, kas küsitav hind on kallis või mitte. “Laenusid meil peal pole. Tuld taga ei ole, teeme asja rahulikult,” sõnas ta.

Müügiprotsess ei tähenda, et jahtklubi ja hotell jäävadki uue peremehe leidmiseni suletuks. Kui hooaeg algab, pole meil pääsu ja uksed tuleb taas lahti teha, sõnas Saarlaid. “Tänavu alustame juunis ja lõpetame augusti lõpuga. Meie põhiprobleemiks ongi just lühike tegutsemisperiood. Kolm kuud aastas ei ole väga tõsine äri,” lisas ta.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed