Rumeenia kinnisvarafond tõmbas investoreid

Rumeenia maainvesteeringutele keskendunud
kinnisvarafond IPC Romanian Land Portfolio viis läbi teise
võlakirjaemissiooni.

Tulenevalt investorite poolsest 40% ülemärkimisest, otsustas emitent suurendada emissiooni mahtu 3 000 000 eurolt 4 215 000 euroni. Jaanuaris tegevust alustanud kinnisvarafondi maht on seeläbi kasvanud 5 250 000 euroni, investoriteks peamiselt Eesti eraisikud, investeerimisfondid ja kindlustusseltsid, teatas IPC Real Estate.

IPC Real Estate juhatuse liikme Siret Soomi sõnul on investorid endale teadvustanud Rumeenia kinnisvaraturu arengupotentsiaali. „Rumeeniale keskendunud kinnisvarafond on investorite seas hästi vastu võetud, seni korraldatud kaks emissiooni on mõlemad üle märgitud,” ütles Soom. “Järgmine emissioon saab toimuma märtsis või aprillis peale kaasatud vahendite investeerimist.”

Kinnisvarafond on asutatud nelja-aastase tähtajaga – investorite kaasamine ja maade soetamine toimub järgmise kolme aasta jooksul, millele järgneb kuni üheaastane maaportfelli realiseerimise periood. Fond on suunatud nii era- kui institutsionaalsetele investoritele, kel valmisolek kinnisvarainvesteeringuteks areneval turul. Investeerimisprogrammi eesmärgiks on pakkuda investoritele võimalust teenida maa turuhinna tõusult Rumeenias järgmiste aastate jooksul.

Kaasatud vahendid investeeritakse maa soetamiseks eeskätt linnades ja piirkondades, mis ei ole täna veel kinnisvarainvestorite suurima tähelepanu all ning kus väärtuse kasvu potentsiaal on oluliselt suurem. Erinevatest kinnistutest moodustub investeerimisportfell, mille riske on hajutatud nii erinevate geograafiliste piirkondadega kui ka sihtotstarbega.

IPC Real Estate AS on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille tegevus on keskendunud kinnisvaraarendusele, -investeeringutele ja –vahendusele Rumeenias. IPC Real Estate on alustanud kolme korterelamu arendusprojektiga Bukarestis kokku ligi 650 korteriga.

Läbi IPC investeerimisprogrammide on Rumeenia kinnisvaraturule investeerinud erainvestorid ja pensionifondid Baltikumist ja Skandinaaviast. Koostöös Arco Varaga on IPC asutanud Bukarestis kinnisvarabüroo, mille eesmärgiks on jõuda järgnevate aastate jooksul Rumeenia turuliidrite hulka.

Osale arutelus

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed