4. jaanuar 2007

Villu Reiljan pidas maadevahetust raiskamiseks

Keskkonnaminister Villu Reiljan tegi 2004. aastal katse luua kogu Eestis riigiametnike seas maadevahetuse kui äri vastane ühisrinne.

Selleks saatis Reiljan laiali ringkirja kõigile maavanematele, kirjutas Eesti Ekspress. Ministri kava kohaselt oleks tulnud kogu Eestis lõpetada looduskaitsealaste piirangutega maa erastamine või kasutusvaldusesse andmine. Samuti tuli hoiduda kavandamisel olevatele kaitsealadele ulatuvate kruntide erastamisest.

Kuna kaitsealadel on ehitus- ja äritegevus piiratud, on maa omanikul õigus nõuda riigilt asendusmaad. Reiljan soovitas ametnikel silmas pidada, kas inimene erastas kaitsealuse maa teadlikult. Kui jah, siis peab keskkonnaminister "väga tõsiselt" kaaluma sellise maa tagasivahetamise otstarbekust.

Kogu maadevahetuse protseduuri nimetas Reiljan "äärmiselt keeruliseks ja kulukaks". Erastatud maade tagasivõtmist aga koguni "otseselt riigi vahendite ebaotstarbekaks ja raiskavaks kasutamiseks".

Aasta pärast kirja saatmist, märtsis 2005 otsustas Reiljan ärimeeste Einar Vettuse ja Tullio Libliku maadevahetused, mida praegu uurib kaitsepolitsei. Mõlema ärimehe taotluste menetlemine venis enne seda pikka aega.

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785
Hannes RummReklaamimüügi projektijuhtTel: 518 4688