Kortermajas valmistatakse soe tarbevesi üldjuhul hoone tehnosõlmes, kust see jaotatakse püstikutorustiku kaudu iga korterini. Tarbevee ringluse tagamiseks asub šahtis ka ringlustorustik ning soojussõlmes on sooja tarbevee ringluspump, mis nõuab energiat nii pumba tööks kui ka jahtunud vee temperatuuri hoidmiseks püstikus. Lisaks on torude õige isoleerimine ja paigaldus püstikušahtis äärmiselt oluline, et vähendada soojuskadusid ja külma vee soojenemist üle lubatud piiri.
Üks torustikes pesitsevaid baktereid on legionellabakter, millest haigestumine legionelloosi toob kopsupõletikusarnaste sümptomitega hingamisteede haiguse. Haigestumine toimub veepiiskade sissehingamisel näiteks pestes ning võib nõrgema immuunsusega inimestele olla fataalsete tagajärgedega.
Bakteri kasvu piiramiseks peab sooja tarbevee temperatuur olema üle 55 °C ja külma vee temperatuur väiksem kui 25 °C. Oluline on vältida pikki torustikke ning neis kaua seisvat vett.
Soojussõlmed, mis soojendavad vett just sulle vajalikul hetkel
Tänapäeval on korterite kasutamine paljuski muutunud. On kortereid, mida kasutatakse majutusteenuste pakkumiseks ning mis võivad olla pikalt ilma elaniketa ja veetarbimiseta. Ka on kortereid mitme vannitoaga, millest üks mõeldud külalistele ja kus vett igapäevaselt ei kasutata.
Detsentraalse lähenemisega paigaldatakse korterisse väikesed
soojussõlmed. Sellisel lahendusel on palju eeliseid tavapärase ees, sest sooja vett valmistatakse korteris koha peal ning täpselt siis, kui selleks tarbimisvajadus tekib. Torustikud on lühikesed ning puuduvad mahutid. Püstikus puudub soojaveetorustik, tehnoruumis pole tarbevee soojusvahetit ega ringluspumpa.
Sel moel välditakse ka levinud probleemi, kus tsentraalne soojusvaheti osutub üledimensioneerituks, mistõttu ei tööta see nominaalrežiimil ning kaob isepuhastusvõime. Praktikas tähendab see kõikuvat tarbevee saadavust ning vaheti sagedast vajadust läbipesule.
Korteriühistu seisukohast muutub lihtsamaks ühistu arvepidamine. Korteris mõõdetakse vaid külma vee ja soojusenergia kulu. Vajadus sooja vee mõõdikute järele puudub.
Võimaldab hoonele parema energiamärgise
Seoses energiatõhususe direktiividega on
Uponor PORT sõlmedega võimalik arvutustes tähelepanuta jätta kaod tarbevee ringlusest ning saavutada hoone parem energiamärgis.
Uponor PORT soojussõlmede valik katab kõik levinud kütteviisid ning valmistatakse ette ka küttevesi radiaatoritele või põrandküttesüsteemile.
Täiselektroonilisi või manuaalse juhtimisega sõlmi on lihtne paigaldada. Ehitusprotsessis tähendab see paigalduskulude kokkuhoidu ning tööde paremat planeerimist.
Sõlmesid on olemas nii seinapealseid kui ka -siseseid ning erinevate lisamoodulitega on võimalik neile omadusi lisada.
PORT soojussõlmed võivad asetseda ka väljaspool korterit, näiteks koridorides, võimaldades sel moel hooldustehnikule hõlpsamat ligipääsu.
Tehases täielikult kokku pandud ja testitud sõlmed annavad tarbijale kindluse, et puuduvad ootamatud lekked ja võimalikud veekahjud.
Lahendusele võiksid mõelda ka tervishoiuasutused, vanadekodud, hotellid
PORT soojussõlmede kasutusvõimalused ei piirdu ainult kortermajadega. Neid saab kasutada tervishoiuasutustes, vanadekodudes, hotellides. Tegu on hea lahendusega ühisest soojuspumbast saadava energia jagamisel eramutele, tähendades maa-aluse jaotustrassi rajamisel kokkuhoidu, sest tarbevee torustikku pole vaja, ning tagades sel moel iga eramu 100% kontrolli oma kütte- ja veetarbimise üle. Maa-aluses jaotustrassis puuduvad sooja vee torustikud – seega ka soojusenergia kadu.
PORT lahendusele võiksid mõelda ka spordiasutused, spaad, lasteaiad, kus see asendab edukalt aegunud tsentraalset süsteemi ning tagab tarbevee puhtuse.
Töökindlus annab tarbijale turvatunde aastateks
Port-sõlmed ei vaja pidevat järelevalvet ning nende hooldusvajadus on väike. Väljaõppinud hooldusettevõtted ja varuosade saadavus kohalikus laos annavad tarbijale kindlustunde aastateks.
Uponori valikust leiab erinevaid soojussõlmi vastavalt enda konkreetsetele vajadustele:
Combi Port M – soojussõlmed tarbevee ja kütte jaoks
Combi Port E – täielikult elektroonilised soojussõlmed kütte ja sooja tarbevee jaoks
Aqua Port M – sooja tarbevee tootmiseks mõeldud soojussõlmed
Seotud lood
Auto parkimine ei pea olema keeruline ja aeganõudev protsess. Entringo pakub sujuvat ja mugavat parkimiskogemust, mis garanteerib kiire läbipääsu parklasse. Entringo on Hansabi välja töötatud piletivaba parkimis- ja läbipääsusüsteem, mis võimaldab kliendil parkimisalale pääseda ilma füüsilisel kujul piletit omamata. Süsteemi on sisse ehitatud numbrituvastus, mis parkimisloaga numbrimärki tuvastades automaatselt tõkkepuu avab. See võimaldab inimesel kiiresti ja takistusteta parkimisalale jõuda. Entringo lahendust saab kasutada ka läbipääsu kontrollimiseks. Seda on võimalik seadistada nii, et alale pääsevad vaid selleks volitatud isikud.