Autor: Äripäeva eriprojektide ja sisuturunduse üksus: [email protected] • 4. september 2020

Wavin QuickStream – sademevee äravoolusüsteem

Foto: Wavin
Wavini sifoon-äravoolusüsteemilahendused on olnud eeskujuks alates süsteemi Wavin QuickStream väljatöötamisest aastal 1982 ning on praeguseks edukalt paigaldatud enam kui 20 riigis üle maailma.

Sifooniliste süsteemide eelised

Wavin QuickStreamil on ilmsed eelised tavalise isevoolse äravoolusüsteemi ees. Torud on väiksema läbimõõduga, sest torus voolab ainult vesi ja ei ole vaja ruumi õhu jaoks. Väiksem torude läbimõõt ja katuselehtrite hulk vähendavad paigaldus- ning ehituskulusid üldiselt.

Peale selle võimaldab vertikaalsete äravoolutorude väiksem arv vähendada või hoopis ära jätta süvendite kaevamise hoone seina äärde. See annab märkimisväärse kokkuhoiu pinnasetööde arvelt ning tagab ehitamise ajal ohutuma juurdepääsu hoonele. Kuna sifooniline sademevee äravoolusüsteemi torustik ei vaja toimimiseks kaldeid, on ehitisesisene pind optimeeritud ning ei jää muudele paigaldustöödele ette. Seetõttu on QS sademevee äravoolusüsteem eelislahenduseks näiteks linnasiseste mitmekordsete parkimismajade puhul.

Mis teeb Wavin QuickStreami eriliseks?

Wavin QuickStreamil on selja taga 30-aastane kogemustepagas, pakkudes koostöös Hekamerk OÜ-ga kohapealset paigaldus- ja projekteerimisabi ning aitab teil seljatada kohapeal tekkivad probleemid ja tehnilised küsimused.

Foto: Wavin

30°C temperatuurimuutuse korral pikeneb või lüheneb 100 m pikkune polüetüleen toruliin kuni 60 cm - QS klambrisüsteem on projekteeritud vastavalt sellise pikisuunalise paisumisega toime tulema.

Lihtne kinnitamine kõrgel: klambri konstruktsioon tagab toru kindla paigalpüsimise ning kerge, kiire ja ohutu paigaldamise. Klambrid tarnitakse ühtse tervikuna, see hõlbustab kokkupanekut ja ei ole karta, et paigaldades lahtised osad kõrgelt hoone põrandale kukuksid.

Foto: Wavin

Saadaval on laiaulatuslik valik sifoone erinevate katusematerjalide ja erimõõtmeliste veerennide tarvis. Metallist katuste äravooluavad on seni olnud arendajate ja paigaldajate eelisvalik, sest need on end tõestanud vastupidavatena paigaldamisel ning ka katusehoolduse ajal.

Foto: Wavin
Foto: Siim Kask

Wavini QuickStreami süsteem on ühendatud järgneva maa-aluse veejuhtimissüsteemiga, kus toimub vihmavee kogumine taaskasutamiseks või selle pinnasesse infiltreerimine. Wavinil on kogemustele tuginevad erioskused terviklike veejuhtimissüsteemide projekteerimisel ja sellekohasel nõustamisel.

Wavin pakub tõhusaid lahendusi igapäevaelu põhivajadustele: joogivee ohutu jaotus; vihma- ja reovee jätkusuutlik haldamine; hoonete energiasäästlik küte ja jahutus. Wavini juhtpositsioon Euroopas, kohalik esindatus ning pühendumine tooteuuendustele ja tehnilisele toele on abiks kõigile klientidele.

Lisainfo, paigaldus- ja projekteerimisabi Hekamerk OÜ-st.

Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Ehitusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785