15. mai 2018

25 aastat ehitusinfot ja koolitusi

Viimaste aastakümnete muutused ehitusmaterjalide, tehnoloogiate, ehitusviiside ja seadusandluse osas on ehitamisele seadnud kõrgemad nõuded ja üha rohkem vajatakse spetsialisti oskusi.

Selleks, et taasiseseisvunud Eestis uus ehitusinfo kiiresti spetsialistideni jõuaks, loodi märtsis 1993. aastal ET Infokeskuse AS. Esmasteks ülesanneteks said ehitustööde kvaliteedi üldnõuetega seotud RYL-käsiraamatute tõlkimine eesti keelde. Lisaks alustasime ehitusalaste tehniliste juhendite – RT-kaartide tõlkimisega, mille kaudu toodi Eesti ehitusturule projekteerimis-ehitamis-tooteinfoga seotud ETF kartoteek. Nüüdseks on sellest loodud RYL-käsiraamatuid ja RT-juhendeid sisaldav veebikartoteek ETF-Net.

Tegevuse laiendamiseks loodi 1995. aastal ehitusinfo keskus ja aastaringne ehitusnäitus, mille sinise kaubamärgi EHITUSKESKUS järgi meid kõige paremini tuntakse. Lisaks alustasime ehitusalaste seminaride korraldamist spetsialistidele ning viimase 20-ne aastaga oleme kasvanud oluliseks ehitusvaldkonna koolituste korraldajaks. Enamus Ehituskeskuses toimuvatest koolitustest on hinnatud Eesti Ehitusinseneride Liidu poolt täiendõppe punktidega.

Ehituskeskuse külastajateks on nii ehitusala professionaalid – arhitektid, projekteerijad, ehitusettevõtete esindajad, järelevalve spetsialistid, kui ka kõik ehitushuvilised, kes remondi või ehitustööde tegemiseks ehitusinfot vajavad.

Eesti on väike, kuid  uued võimalused ja arengud ehitusvaldkonnas nõuavad sageli kiiret tegutsemist. Seetõttu tasub uut ja põnevat teha koos ning oleme kolmandat aastat Digitaalehituse klastri liige. Kuigi me reaalselt ei projekteeri ega ehita, vajavad meie kliendid erinevat infot nii siin toimuvast kui ka laiast ehitusmaailmast ning ehitusinfo keskusena peaksime klientide ootustele vastama. Kindlasti on meile abiks sõbralik koostöö ehitusala liitudega, kes on oma valdkondade lipulaevaks.

Ehitusvaldkonnas läheb praegu hästi ning jätkub suur nõudlus ehitusspetsialistide täiendkoolituste osas, üha enam tuleb klientidelt keerulisi tehnilisi küsimusi ehitustoodete kasutusest ja ehituskvaliteedi nõuetele vastavusest. 2018. aasta sügiseks valmib ETF-net kartoteegi uus platvorm, kuhu lisanduvad eesti- ja venekeelsed Ratu-ehitustehnoloogia juhendid, kirjastame uue krohvitud fassaadide raamatu ning lähiaastate tegevuses püüame arvestada oma klientide soovidega, sest just nende heaks oleme 25 aastat tegutsenud.

Kuigi ehitusturul on alati puudus headest spetsialistidest, ei saa me neid küll juurde tuua, kuid koolituste ja ehitusinfo jagamise kaudu saame anda oma panuse pädevuse tõstmiseks ehitusvaldkonnas.

ET Infokeskuse seminaride ja ehitusalase kirjanduse info on leitav www.ehituskeskus.ee

Jaga lugu
Ehitusuudised.ee toetajad:
Teeli RemmelgEhitusvaldkonna juhtTel: 51 23 770
Triin UibopuuEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 51 990 655
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785