Samas hinnalangusele enam erilist ruumi ei ole. “Pakkumisi tasub küsida, kuid uute hoonete hinnalanguse võimalust ma ei näe, sest õhk on juba ka väiksestest mullidest välja lastud,” tunnistas Vaiksaar.
Skandinaavia turgude asemel on pööratud pilk enam kohaliku turu poole ning selle eduka näitena valmis hiljuti Kiilis Eesti suurim moodulitest lasteaed, millest saadud kogemusest samuti saates jagame. Eestis ehitamine on pakkunud Timbecole ka uusi väljakutsed. “Eesti bürokraatlikud protsessid ei ole mõeldud veel moodulehitiste jaoks – näiteks on omanikujärelvalvel veel harjumatu, et peab käima ehitusplatsi asemel tehases, kus protsessid on tavapärasest ehitusest erinevad,” rääkis Vaiksaar.
Samuti on uutel klientidel keerulisem finantseerimist saada, sest pankadel on hoone väärtust ja tagatist keeruline hinnata, sest seda on veel vähe tehtud ja palju tuleb selgitada. “Aga oleme sarnase protsessi kõigis sihtriikides läbi teinud ja harjunud, et algul tuleb usaldust võita ja paljusid asju tõestada,” ütles Vaiksaar.
Sektori suurim probleem on aga endiselt kvalifitseeritud tööjõud, sest inimesi on tulnud koondada, häid inimesi on liikunud sektorist välja ning uue tõusu ootuses tuleb juba praegu tegeleda uute töötajate koolitusega. Pikka vaadet silmas pidades on Puitmajaliit koos partneritega alustanud uut noortele suunatud koolitusprogrammi "Puitehituse Akadeemina", et tuua häid inimesi sektorisse juurde.
Lisaks räägime ka, milliste kriteeriumite järgi Timbeco uusi turge otsib, mis on moodulehituse eelised ning võimalused võrreldes platsil ehitamisega.