• 30.03.23, 13:24

Hiiglasliku vesisalvesti rajaja: võrguga liitumise hind erineb kümnete miljonite võrra

Paldiskisse 700meetri sügavusele vesisalvestit rajava Energiasalv OÜ tegevjuht Peep Siitam räägib saates "Energiatund", et 500megavatise vesisalvesti võrguga liitumise hind sõltub sellest, kui paindlik liitumine võrguga võtta, ning hinnaerinevus võib erinevatel juhtudel ulatuda kümnetesse miljonitesse.
Peep Siitam energiakonverentsil 2016. aastal.
  • Peep Siitam energiakonverentsil 2016. aastal.
  • Foto: Raul Mee
Täpset võrguga liitumuse hinda ei saa Siitam avaldada, lisades vaid, et soovivad võimalikult garanteeritud liitumist, mille eest tuleb võrreldes paindlikuga oluliselt rohkem raha maksta. „Ei saa üheselt vastata, kui palju võrguliitumine kokku maksma läheb, aga see on palju,“ kinnitab Siitam.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 27.03.26, 09:25
Katuseaken ei ole enam ainult valgusallikas, vaid osa hoone energiatõhususest
Lamekatuste puhul on loomuliku valguse lahendamine olnud kompromiss tehniliste piirangute ja arhitektuursete ambitsioonide vahel. Viimastel aastatel on aga katuseakende tehnoloogia areng seda tasakaalu muutnud. Üha enam nähakse katuseakent lahendusena, mis aitab korraga tuua ruumi valgust, tagada ventilatsiooni ning hoida energiakulud kontrolli all.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Ehitusuudised esilehele