Kui järjest rohkem inimesi ühendab ennast elektrivõrgust lahti ning kasutab enda tarbeks vaid päikeseenergiat, siis jääb võrgu ülapidamine järjest vähemate inimeste kanda, rääkis Roofit Solar Energy tegevjuht Andri Jagomägi konverentsil "Säästlik hoone 2020".

- Elektrit tootvaid metallkatuseid valmistava Roofit Solar Energy juht Andri Jagomägi koos president Kersti Kaljulaidiga.
- Foto: Liis Treimann
"Et suudaksid võrku suudaksid ülal pidada need inimesed, kellel pole päikeseelektrisüsteemi või on neil suured puud või muu probleem, siis ilmselt kehtestatakse mingid maksud. Kas solidaarsed maksud või kogutakse see kokku päikesepaneelide omanikelt. Niimoodi on maailmas juba tehtud. Tundub ebaaus, aga nii on," rääkis Jagomägi.
Saates "Lavajutud" mängime ette kaks ettekannet juuni alguses toimunud ehituskonverentsilt "Säästlik hoone 2020", kus peatuti pikemalt päikeseenergial. Esmalt saab kuulda Energogeni müügivaldkonna juhi Juhan Tootsi ettekannet pealkirjaga "Päikeseenergia võidukäik raputab maailma". Teiseks kõneleb aga päikesepaneelide tulevikust Roofit Solar Energy tegevjuht Andri Jagomägi.
Saates saab vastused küsimustele, kas päikesepaneele hakatakse tõesti tasuta jagama, kus peituvad varjatud kulud, mida peaks teadma, kui tahad endale päikesepaneeli katusele panna, ning milline on üks oluline turutõrge, millega peaks valitsus tegelema.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kuula saadet siit:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kevadel hooldame niidukeid ja õlitame terrasse, aga puitfassaadi hooldamine ei tule sageli mõttessegi ning ega see polegi iga-aastane töö. Ent kui fassaadihooldus jääb pikalt tegemata, võib peagi ees oodata voodrilaudade vahetus, mis on suur ja kulukas ettevõtmine ka siis, kui otsustad seda oma jõududega teha.