Majatootja Harmeti kasum langes läinud aastal pea kaks korda, samas käive tõusis veidi, selgub Äripäeva Infopanka laekunud majandusaasta aruandest.

- Moodulamaja tehas Kumna külas.
- Foto: Andras Kralla
Harmeti konsolideeritud käive oli läinud aastal 96,9 miljonit eurot, tõustes aastaga 6%. Ettevõte käibe kasvule aitasid kaasa nii pikaajalised kui uued koostöölepingud tellijatega. Samas ettevõtte kasumiks kujunes eelmisel aastal 2,34 miljonit eurot. 2018. aastal oli see aga 5,4 miljonit eurot.
Seotud lood
Tööstus- ja logistikasektoris mõõdetakse edu sageli kiiruse ja efektiivsusega, kuid nende taga on ka detailid, millele kahjuks liiga harva mõeldakse. Märkama hakatakse neid alles siis, kui need ühel hetkel enam ei tööta. Üks katkine uks või tõrkuv laadimissüsteem võib aga peatada terve töövoo, tuues kaasa ajakulu ja korraliku rahalise kahju.