(Sisuturundus) Nüüd võib toasooja toota ka värskest saepurust

Moderator OÜ uued keraamilise põletiga hakkepuidusüsteemid võimaldavad sooja toota kuni 40%-se niiskussisaldusega saetööstuse kõrvalproduktist ehk värskest saepurust.

„Hakkepuidukatelde efektiivsus on tänaseks juba väga kõrgeks arendatud ning selles on oma osa katla teraskonstruktsioonil,“ rääkis Eestis nii Moderatori kui Pellase kütteseadmeid tootvaid tehaseid esindav Andres Saalmaa. Katla kõrgest efektiivsusest annab tunnistust korstnast väljuva suitsugaasi madal temperatuur, mis näitab selgelt, et kogu tekkinud soojus sai maksimaalselt hästi ära kasutatud. Kuid mitte kõik katlad ei ole teraskonstruktsiooniga. Turul leidub palju ka vähemefektiivseid valu- ja malmkonstruktsioone, märkis Saalmaa.

Laiemalt levinud kuni 25%-se niiskussisaldusega ehk praktiliselt kuiva küttematerjali (brikett, hakkepuit, teravili) tarbivate hakkepuidupõletite kõrval pakub Saalmaa põleteid, mis toodavad soojust kuni 40%-se niiskusega materjalist. Niiske hakke eelis teiste küttematerjalide ees on tunduvalt soodsam hind ning asjaolu, et selle tootmiseks pole kasutatud lisaenergiat erinevalt pelletist või briketist. Kuid kütmiseks sobivad värske saepuru kõrval ka, puulaastud, teravilja jäägid, kehvema kvaliteediga pellet või brikett.

Kui kuiva küttematerjali puhul kasutatakse üldjuhul malmpõletit, siis niiskem küttematerjal vajab kindlasti keraamilist põletit, mida teised ettevõtted hetkel Eestis ei paku. Hakkepuidul töötavad katlad, võimsusega 30 - 300kw sobivad kasutamiseks nii eramajades kui tööstustes ning nende ostmiseks on põllumajandusega seotud ettevõtetel võimalik taotleda toetust PRIAst.

Katla käsitlemine on tootearenduse käigus muudetud praktiliselt hooldusvabaks. Vajadusel saab soetada ka ainult põleteid ilma katlata ning ühendada põleti olemasoleva katlaga  Õige hoolduse korral on hakkepuidukatelde eluiga vähemalt 20 kuni 30 aastat. Põletitel ja keraamilistel põletitel vähemalt 10 aastat.

Uus hooldusvaba pelletipõleti Pellaselt

Pelletipõletite uus mudel Pellas X REVO on erinevalt varasemast mudelist, mida tuli hooldada vähemalt kord nädalas, täielikult hooldusvaba. Pellas X REVO muudab hooldusvabaks uut tüüpi põleti, millel on pöörleva rootoriga põlemiskamber.

Põlemisel tekkiv tuhk kukub tänu pöörlemisele alla, kus see põlemist ei sega ning põletis olev ventilaator puhub tuha seadmest välja. Tänu pöörlevale põlemiskambrile saab selles põletada mitmesuguse kvaliteedi ja tuhasisaldusega pelleteid – näiteks heinast või päevalilleseemne kestadest toodetud pelleteid. Seade on täisautomaatne suunates vaid ühe seadistatud parameetri järgi kogu ülejäänud põlemisprotsessi.

Pellase pelletipõletid sobivad kokku ka õli- ja gaasikateldega. Näiteks Poolas on paljud pagaritöökojad varasemad õlil töötanud küpsetusahjud automaatsete ja ühtlast temperatuuri hoidvate pelletipõletiga ühendanud. Vahetades kütteõlil baseeruv küttesüsteem pelletipõhiseks, on võimalik küttekuludelt säästa kuni 50%.

Pelletite hoidmiseks ja automaatseks kütmiseks vajab pelletipõleti pelletipunkrit. Saalmaa pakub nii 300-, 600- kui 120liitriseid topeltsiibriga pelletipunkreid. Topeltsiiber hoiab ära pelletipurust tekkiva ummistuse pelletipunkris. Ummistuse kõrvaldamiseks tuleks terve 300- kuni 1200liitrine punker tühjaks laadida ja ära puhastada. Topeltsiibri korral saab ühe siibri kinni panna ning punkri põhja kogunenud saepuru tolmuimejaga kokku koguda.

Andres Saalmaa on kahe Poola küttesüsteeme tootva tehase esindaja Eestis. Saalmaa müüb Moderatori hakkepuidul töötavaid katlaid Eestis juba viis aastat ning Pellase pelletipõleteid neli aastat. Samuti on Saalmaa Pellase ametlik hoolduspartner Eestis. Pellas garanteerib põleti remondi ajaks kliendile asenduspõleti.

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed