(Sisuturundus) Taastuvat energiat tarbiv keskküttelahendus annab sõltumatuse ja mugavuse

Kamin
Kamin

Keskküttekamin või –pliit on kaasaegne puuküttel põhinev ruumisäästlik lahendus, mille saab hõlpsasti ühendada päikesepaneelidega. Tuppa või kööki sobiv välimus ning eheda maitsega toit ei sunni sind keskkütte kasuks otsustamisel millestki loobuma.

„Majja või korterisse, kus pole linnaülest keskkütet, sobib võimas, kuni 200 ruutmeetrit pinda soojaks küttev veesärgiga keskküttekamin või –pliit,“ kinnitas Kaminakeskuse juht ja omanik Hannes Puu ning lisas: „keegi ei taha oma kööki paigaldada keskküttekatelt, sest see ei sobi sinna visuaalselt. Söögi valmistamiseks vajalik pliit sobib aga suurepäraselt ning puudub ka vajadus eraldi katlaruumi järele.“

Väga lihtsalt selgitades töötab keskküttekamin või -pliit akumulatsioonipaagil, mis üldjuhul on täidetud veega ning kuhu salvestatakse kütmisel tekkiv soojus. Olenevalt paagi suurusest annab vesi radiaatorites või vesipõrandaküttes sooja edasi kuni 24 tunni jooksul.

Katlamajaga keskkütte kõrval on kamina ja pliidi eelis ka see, et soojuse katlamajast tuppa jõudmine võtab aega, eriti kui katlamaja on keldris või eraldi asuvas hoones. Kamin ja pliit hakkavad tuba sooja õhuga täitma koheselt, kui tuli seda võimaldab. Keskküttelahenduse võib mugavalt ühendada ka soojuspumba ja päikesepaneelidega, tänu millele kevadest sügiseni puudega lisaks kütma ei pea. Keskküttekamin või -pliit võimaldab sul olla hooliv keskkonna suhtes, kasutades aasta ringi vaid taastuvat kütet.

Keskkütteseadmete kasutegur on viimase kümne aastaga märkimisväärsele tasemele jõudnud. „Kui varem oli kasutegur 70% ümber, siis täna on see juba 80% juures. Pelletkaminate kasutegur on viidud pea maksimumi ehk 90%-ni,“ rääkis Puu. Kuigi pelletkaminad on keskküttekaminatest ja –pliitidest veidi kallimad, pakuvad nad lisaks kõrgemale kasutegurile ka suuremat mugavust automaatse käivituse ja laiemate seadistusvõimaluste näol.

Pelletkamin on lihtsalt juhitav nagu pesumasin. Selleks, et koju jõudes toad soojad oleks, ei pea kodus viibima ega kaminat käsitsi süütama. Kamin on ka säästlik ning seda saab programmeerida teatud temperatuuri hoidma. Nii pelletkamina kui teiste keskküttekaminate ja –pliitide puhul saab igas toas erinevat temperatuuri hoida, mis tagab mõnusa elukeskkonna igale pereliikmele.

Inimsõbralik voolukiviahi

KaminaKeskus müüb ka Soome looduslikust voolukivist moodulahjusid, mis annavad telliskiviahjuga võrreldes kiiremini sooja ning mille soojaeraldus kestab tervelt 48 tundi. See on võimalik, kuna voolukivi soojusmahtuvus on 3 korda suurem kui tellisel. Voolukivi teke algas umbes 2,5 miljardit aastat tagasi seoses Karjala tulikivi kurrutusega. Tegemist on maakera geoloogias ainulaadse voolukivi maardlaga. Ida-Soomes, Savonrantas paiknev Polarsone’i tehas toodab voolukiviahjusid, mille soojuskiirgus on Soome teadlaste sõnul inimorganismile kõige sõbralikum.

KaminaKeskuse juhi sõnul kasutatakse ahjude valmistamisel metallklambrite asemel tappseotist, mida teised ahjutootjad ei kasuta. „Tappseotis muudab ahjud eriti vastupidavaks ning võimaldab ahju soovi korral lahti võtta ning teise kohta või majja ümber kolida.“ Kuigi ahju ülespanek on lihtne ning kaasa pannakse ka abistav joonis, soovitab Puu voolukivi ahju ülespanemiseks kasutada tehase väljaõppega inimest.

Pottseppadele pakub Kaminakeskus Saksa kergðamotti, mille eelis vene ðamoti ees on suurem vastupidavus ja 40% suurem kolde kasutegur. „Suurem kasutegur saavutatakse tänu koldes tekkivale puugaaside järelpõlemisele kõrgemal temperatuuril,“ selgitas KaminaKeskuse juht ning lisas: „Saksa kergðamotile on iseloomulik minimaalne paisumine, tänu millele jääb ära telliskiviahjude puhul tihti ette tulev ahju ülekütmisest tingitud pragunemine.“

Alates maist ootab KaminaKeskus külla vajalikku küttelahendust valima ka oma Tallinna esinduses, aadressil Turu plats 5 (Nõmme turu vastas). Jätkuvalt tegutsevad ka Pärnu ja Viljandi esindus ning kõiki tooteid saab tellida ka Kaminakeskuse veebipoest.

KaminaKeskus asutati 1997 aastal. Ettevõte tegelev kaminate, ahjude, pliitide, keskküttekatelde ja saunakeriste müügiga. Lisaks küttekolletele pakutakse moodulkorstnaid, erinevaid õhkkütte ja keskküttelahendusi kogu majale. KaminaKeskuse salongides on valik erinevaid kattekive ka kaminate välisviimistluseks ning vahendeid küttekollete ehitamiseks ja hooldamiseks.

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed