16 aprill 2015

Uus raamat RIL 107-2012 Ehitiste vee- ja niiskuskaitse juhend

Aprilli algul ilmus eestikeelsena RIL 107-2012 Ehitiste vee- ja niiskusekaitse juhend, mis sisaldab hüdroisolatsiooni toimimise, lahenduste ja paigaldamisega seotud soovitusi ning toodetelt ja materjalidelt oodatavaid omadusi.

21. sajandil ilmnenud tarindite niiskustehnilise toimivusega seotud väljakutsed on mitmeti mõjutanud nii käesoleva raamatu sisu. Peamised mõjurid on madalenergiaehitusega kaasnev niiskustingimuste muutunud olukord hoone piirdetarindites ning võimaliku kliimamuutusega kaasnev keskkonna niiskuskoormuse kasv.

Juhendi eesmärk on parandada tarindite niiskustehnilise toimivuse kvaliteeti. Esile on tõstetud välispiirete sisepinna õhutiheduse tähtsus ning välispinna kuivamise võimaldamine. Samuti on juhistes ja soovitustes varasemast rohkem rõhutud lahenduste toimivusele ja niiskustaluvusele. Juhend annab võimaluse ka uute hüdro- ja niiskusisolatsioonilahenduste arendamiseks.

Tellimused palume saata ehituskeskus@ehituskeskus.eePostiga saatmisel lisanduvad saatekulud.

Eestikeelse RIL 107-2012 kirjastaja on ET Infokeskuse AS.

Lisainfo: ET Infokeskuse AS/ EhituskeskusRävala pst. 8,  2. korrus, 10143 Tallinntel 660 4555www.ehituskeskus.ee

Raamat sisaldab muuhulgas järgmisi peatükke:

- Niiskustehnilise projekteerimise, ehitamise ja käituse üldjuhend;

- Tarindite õhutihedus ja kaitse õhuniiskuse eest;- Pinnasega kokku puutuvad tarindid;- Välisseinad;- Katused;- Maa-aluse ruumi katus ning terrass ja rõdu;- Hoonesisene hüdroisolatsioon;- Hüdroisolatsiooni ja niiskustõkkega tarindite ja ruumide remont.

Uus raamat RIL 107-2012 sobib nii projekteerijatele kui ka üldehitus- või ainult katusetöödega tegelevatele ettevõtetele. RIL 107 on sagedaseks viitematerjaliks ka viimastes  üldehitustööde kvaliteedinõuetega seotud käsiraamatutes TarindiRYL 2010 ja Sisetööde RYL 2013 ning iga uus eestikeelne juhendmaterjal hõlbustab kindlasti tööde tegemist.

Lisainfoks, et vaid katuste projekteerimise-ehitamisega seotud ettevõtetele ilmus 2014.a. lõpus ka raamat Toimivad katused, mis rikkalike jooniste ja fotodega aitab samuti kaasa kvaliteetsele lõpptulemusele.

Uue RIL 107 juhendi maht 218 lk, joonised värvitrükis.

Käsiraamat on müügil Ehituskeskuses, Rävala pst 8 Tallinn, hinnaga 70.- EUR.

Uue raamatu ning ka muu ehitusalase kirjandusega on võimalik tutvuda kohapeal Ehituskeskuses.

Vaata ka allpool näidislehekülgi.

Jaga lugu:
EHITUSE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad ehituse uudised igal nädalal enda postkasti.

Ehitusuudised.ee toetajad:

Eva Kiisler
Eva KiislerEhitusväljaannete juhtTel: 56 600 050
Sandra Malvik
Sandra MalvikEhitus ja kinnisvara konverentside programmijuhtTel: 58 552 554
Helen Paapsi
Helen PaapsiReklaamimüügi projektijuhtTel: 5880 7785