(Sisuturundus) Revolutsioon tööajaarvestuses vähendab ettevõtja kulusid

Tööaja arvestus
Tööaja arvestus

IT- ja mobiilitarkvara arendusettevõte Begin OÜ on lahendanud uue tarkvararakendusega tunni- ja tükitööd arvestavate ettevõtete jaoks aeganõudva paberimajanduse, automaatiseerides töötajate igakuiste tööaruannete esitamise ning palgaarvestuse.

„Paljudes ettevõtetes märgitakse töötunde ja tükitöid üles käsitsi, mis on ajakulukas ning sageli ebatäpne, sest kirjapanek käib tagantjärele. Pakume automaatset võimalust täpse tööaja ja –mahu arvestamiseks, mis ei ruineeri töötajaid töölehtede täitmisega ja lõpetab raamatupidajate senise mõttetu „käsitöö“ tegemise, sest süsteem on kohandatud igale sektorile ning ühildub enamike raamatupidamistarkvaradega“ selgitab Begini arendusjuht Mikko Prii. Kliendid, kes uudset lahendust on proovinud, kiidavad süsteemi aja- ja rahakokkuhoidu ning läbipaistvust.

Kogemused

OÜ Verston Ehitus kasutab Begin.ee mobiiliäppi töömeeste töötundide arvestamiseks alates 2013. aasta kevadest ning ettevõtte eelarve- ja kvaliteedijuhi Margus Pellise sõnul on see tunduvalt kiirendanud info liikumist raamatupidajani võrreldes varem kasutusel olnud paberimajandusega, kus töölehti täideti ja allkirjastati käsitsi.

„Samuti on ühine Begin.ee töökeskkond suureks abiks objekti- ja tööjuhtidele töötundide kontrollimiseks ja kinnitamiseks,“ ütles ta, lisades: „Nagu iga uue süsteemi kasutuselevõtuga, oli meilgi Begini osas alguses kõhklusi, kuid on hea meel tõdeda, et need osutusid tarbetuks.“

Kaks aastat on Begini rakendus töös olnud ettevõttes Küte ja Ehitus AS, kus kasutatakse põhiliselt helistamist ning paiksetel objektidel ka koodigeneraatorit. „Otsisime uut väljundit tööaja arvestamiseks ning sobival momendil pakkus Begin omapoolset lahendust. Kaalusime kaua, alustades hoidsime kolm kuud kahte paralleelset süsteemi käigus, kuid hetkel kasutame vaid Begini süsteeme,“ meenutab Küte ja Ehitus AS tootmisjuht Mart Rahuoja.

Ta nendib, et kuigi töötajad olid alguses süsteemi rakendamisel vastumeelsed, harjuti sellega kiirelt ning nüüdsest on süsteem kõigile arusaadav ja lihtsasti teostatav. Ja muidugi on väga rahul ka ettevõtte raamatupidamisosakond.

Alates 2012. aastast kasutab Begin.ee rakendusi AS Eesti Gaasi kontserni kuuluv EG Ehitus AS, kusjuures info huvitava pakkumisega elektroonilise tööaja arvestamise kohta tuli neile e-kirja teel ning köitis kohe tähelepanu. „Sel ajal veel ei olnud Begin loonud mobiiläppi ning helistamisvõimalust ning nii alustasime kiipidest. Kuid programmi areng toimus kiiresti ning mõne aja pärast alustasid meie töötajad objektidele tööaja registreerimist telefonikõnede kaudu. Täna kasutavad meie töötajad enda tööle registreerimiseks mobiiläppi ning lihtsa internetipõhise süsteemi kaudu saame jooksvalt jälgida nende töötundide mahtu,“ selgitab EG Ehitus AS arendusjuht Vita Moissejenko.

Ta lisab, et töötundide raportid on ülevaatlikud ning annavad vajaliku informatsiooni täies mahus. „Raportid on meie jaoks mugavad ka sellepärast, et neid saab kasutada palgaarvestuseks otse eksportimisega raamatupidamistarkvarasse. Kokkuvõttes võib öelda, et Begini rakendus on mugavaim, kiireim, lihtsaim ning soodsaim, mis hetkel meie turul saadaval on!“

Espak Ehitustööd OÜ juhataja Tarvo Vikat räägib, et nemad kasutavad Begin.ee sõrmejäljelugejat suurematel objektidel juba kolm aastat. „Süsteem distsiplineerib väga hästi meie töötajaid, mistõttu on suurenenud tööviljakus ja ka tööajaarvestus on lihtsamaks muutunud. Töötajate poolt nurinat ei ole kuulnud.“

Paber ja pliiats on ajalugu – käes on nutiseadmete aeg

Ühe lausega öeldes on Begin tarkvara, mis kogub kokku tunnilehed, koostab töögraafikud ja kiirendab palgaarvestamist. Selleks on vastavalt ettevõtte iseloomule mitu erinevat võimalust. Esiteks on võimalik helistada mobiililt või lauatelefonilt tasuta lühinumbrile, mille abil positsioneeritakse töötaja asukoht kellaajaliselt. Teine võimalus on kasutada nutitelefoni rakendust, kus on lisaks asukoha ja kellaaja registreerimisele veel teisigi funktsioone nagu tööliikide sisetamine, kulumaterjalide lisamine.

Kolmas võimalus on paigaldada internetipõhine biomeetriline seade, mis töötab sõrmejäljelugeja, kiipkaardi- või PIN-koodiga ning registreerib iga objektile tuleva töötaja. Ja neljandaks on ettevõttel võimalik lasta igal töötajal ise sisestada töötunnid ning muud andmed internetikeskkonda. Isikutuvastuseks saab kasutada kasutajatunnust ning parooli.

„Põhimõte on selles, et töötajad registreerivad enda objektile saabumise ning lahkumise ja tehtavad tööliigid ehk tükitöö, nende asukoht tuvastatakse ja seega on süsteemi kuritarvitamine välistatud. Kogu andmevahetus toimub reaalajas ja nii omanik, projektijuht kui ka raamatupidaja omab alati ülevaadet reaalselt toimuvast. Objektide, töötajate ja tunnilehtedega seotud info on neile internetikeskkonnas lihtsasti jälgitav ning kasutavasse raamatupidamistarkvarasse eksporditav,“ selgitab Prii.

Tema sõnul on mobiilne süsteem viinud aruandluse ja suhtlemise näiteks ehitus- või koristustööliste ning kontori vahelist täiesti uuele tasemele. Kui varem kulus meeletu aeg töötajate töölehtede kontrollimiseks ja palkade käsitsi arvutamiseks, on täna võimalik kõik digitaliseerida ning muuta protsessid iga ettevõtte jaoks mugavamaks, hoides kokku nii aega kui ka raha. Kusjuures tänu internetipõhisusele on töötundide arvestus võimalik ka väljaspool Eestit, sest nutitelefon positsioneerib GPS-i järgi töötaja asukoha.

Vaata lisaks www.begin.ee

Galerii

Sisuturundus (ST) on oma kauba, teenuse või firma tutvustamine huvitavate lugude jutustamise kaudu. Vormilt sarnaneb ST kvaliteetsele meediale, mistõttu on väga oluline, et ST oleks lugeja või vaataja jaoks ühemõtteliselt eristatud. ST on uudne ja moodne turundusviis, mille puhul jagatakse klientidega ka infot, mis varem jäi vaid siseringi teada. ST teenib alati tellija turunduslikke eesmärke.

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ehitusuudiseid sotsiaalmeedias:

RSS

Ehitus­uudised.ee toetajad:

Teabevara ehitus­spetsialistile

Valdkonna tööpakkumised

Ehituse erilehed